Nowoczesny obiekt pozwalający na rozwijanie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży otwarto uroczyście kilkanaście dni temu w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Strzelnica pneumatyczna pozwoli na praktyczne przygotowanie młodzieży do pracy w służbach mundurowych. Co więcej ma służyć nie tylko uczniom szkoły, ale też lokalnym organizacjom prowadzącym działalność na rzecz obronności państwa.
Jak podkreśliła dyrektor placówki Barbara Kurek, dzień otwarcia nowego obiektu w Zespole Szkół to wyjątkowa chwila dla całej szkolnej społeczności. Zanim uroczyście przecięto wstęgę, w licznych przemowach podkreślono znaczenie przedsięwzięcia i fakt, że jest to inwestycja w przyszłość młodzieży.
Nowy obiekt to strzelnica pneumatyczna typu zamkniętego. Powstała dzięki adaptacji pomieszczeń w budynku „C” lubaczowskiego Zespołu Szkół oraz zakupowi i instalacji niezbędnego wyposażenia. Inwestycja zrealizowana została przez powiat lubaczowski dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej (w wysokości 300 tys. zł), przyznanemu w ramach projektu „Strzelnica w powiecie 2024”. Całkowity koszt zadania wyniósł 382 tys. 600 zł.
Nowy obiekt poświęcił podczas uroczystości otwarcia proboszcz parafii konkatedralnej i dziekan dekanatu lubaczowskiego ks. Andrzej Stopyra. Nie zabrakło części artystycznej przygotowanej przez młodzież, dodatkowo uczniowie klas mundurowych funkcjonujących w szkole dali pokaz swoich umiejętności strzeleckich i obsługi sprzętu strzelniczego. Z kolei goście przybyli na wydarzenie, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, władz wojewódzkich i powiatowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz władz oświatowych, mieli okazję spróbować się w pierwszych strzałach treningowych. Wydarzenie zwieńczył poczęstunek przygotowany w szkolnym internacie. Była to okazja do rozmów i dzielenia się pierwszymi wrażeniami z otwarcia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze