Z ogromną życzliwością i sympatią spotkali się organizatorzy happeningu „Nigdy się nie poddawaj – Aktywnie dla Martyny”. O historii głównej bohaterki wydarzenia – Martyny –pisaliśmy już w poprzednich wydaniach ŻP. Przeszła rozległy udar mózgu wywołany przez toczeń rumieniowaty układowy z zespołem antyfosfolipidowym. Udar spowodował śpiączkę i paraliż połowy ciała. Wprawdzie dziewczyna wyszła ze śpiączki, ale od tamtej pory potrzebuje ciągłej rehabilitacji, żeby powrócić do sprawności.
Miesięczny koszt leczenia to około 7 tysięcy złotych. Dlatego w niedzielę, 12 czerwca, boisko Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie wypełniły tłumy mieszkańców, bo i cel spotkania był ważny – zbiórka pieniędzy dla fundacji „Słoneczko”, która opiekuje się Martyną. Organizatorzy zapewnili przybyłym szereg atrakcji. Pokazy zumby i ćwiczeń na rowerach zapewnił Fitness Klub „Batuka”, rozegrane zostały także zawody piłkarskie juniorów i trochę starszych 35 + (Traper Lubaczów). Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz footbagu, czyli żonglowania szmacianą piłką zwaną „Zośką”. Wszystkie pokazy i atrakcje przeplatały się z losowaniem nagród rzeczowych i licytacją dzieł sztuki.
Najwięcej emocji wzbudziła jednak „Lubaczowska Piątka” – bieg na dystansie pięciu kilometrów. Chętnych nie zabrakło, tym bardziej że w trasę ruszyli biegacze i chodziarze z kijkami. Był to pierwszy taki bieg, który być może znajdzie swoje stałe miejsce w kalendarzu lokalnych imprez.
W biegu pań najlepsza okazała się Magdalena Lachowska-Wójciak z Lubaczowa z czasem 0:22:46:69, za nią uplasowała się Beata Ferenc z klubu Biegomania Lubaczów z czasem 0:23:23:74, trzecia na mecie zameldowała się Anna Kłosowska, również z klubu Biegomania Lubaczów z czasem 0:23:31:50. Wśród panów natomiast bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Szady z Unii Hrubieszów z czasem 0:18:44:99, drugi był Tomasz Pukas z klubu Run Run Oleszyce z czasem 0:18:48:64, a trzeci na mecie pojawił się Maciej Sochacki z klubu Zamek Dubiecko Running Team/ IPA Przemyśl z czasem 0:19:38:27.
W kategorii nordic walking pań pierwsza na mecie pojawiła się Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej z czasem 0:35:51:78, za nią Wiesława Kubiszyn z Lubaczowa z czasem 0:36:11:23, trzecia na mecie była natomiast Aneta Balawander z Zalesia z czasem 0:37:50:91. Wśród panów pierwszy był Maciej Pietrasiewicz z Dachnowa DKSA z czasem 0:34:26:95, drugi Grzegorz Krzanowski z Grupy Nordic Walking Jarosław z czasem 0:35:30:13, a trzeci Józef Leszczyński z Klubu Seniora Lubaczów z czasem 0:50:01:55.
Kolejna „Lubaczowska Piątka” zapewne zgromadzi jeszcze większą liczbę zawodników, a także widzów i ludzi otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że środki pozyskane na leczenie pomogą Martynie wrócić do normalnego życia, z dala od szpitalnych łóżek i korytarzy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze