Reklama

Lubaczowianie po raz kolejny nie zawiedli [ZDJĘCIA]

20/06/2016 11:06

Z ogromną życzliwością i sympatią spotkali się organizatorzy happeningu „Nigdy się nie poddawaj – Aktywnie dla Martyny”. O historii głównej bohaterki wydarzenia – Martyny –pisaliśmy już w poprzednich wydaniach ŻP. Przeszła rozległy udar mózgu wywołany przez toczeń rumieniowaty układowy z zespołem antyfosfolipidowym. Udar spowodował śpiączkę i paraliż połowy ciała. Wprawdzie dziewczyna wyszła ze śpiączki, ale od tamtej pory potrzebuje ciągłej rehabilitacji, żeby powrócić do sprawności.

Miesięczny koszt leczenia to około 7 tysięcy złotych. Dlatego w niedzielę, 12 czerwca, boisko Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie wypełniły tłumy mieszkańców, bo i cel spotkania był ważny – zbiórka pieniędzy dla fundacji „Słoneczko”, która opiekuje się Martyną. Organizatorzy zapewnili przybyłym szereg atrakcji. Pokazy zumby i ćwiczeń na rowerach zapewnił Fitness Klub „Batuka”, rozegrane zostały także zawody piłkarskie juniorów i  trochę starszych 35 + (Traper Lubaczów). Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz footbagu, czyli żonglowania szmacianą piłką zwaną „Zośką”. Wszystkie pokazy i atrakcje przeplatały się z losowaniem nagród rzeczowych i licytacją dzieł sztuki.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak „Lubaczowska Piątka” –  bieg na dystansie pięciu kilometrów. Chętnych nie zabrakło, tym bardziej że w trasę ruszyli biegacze i chodziarze z kijkami. Był to pierwszy taki bieg, który być może znajdzie swoje stałe miejsce  w kalendarzu lokalnych imprez. 

Reklama

Pierwsi na mecie

W biegu pań najlepsza okazała się Magdalena Lachowska-Wójciak z Lubaczowa z czasem 0:22:46:69, za nią uplasowała się Beata Ferenc z klubu Biegomania Lubaczów z czasem 0:23:23:74, trzecia na mecie zameldowała się Anna Kłosowska, również z klubu Biegomania Lubaczów z czasem 0:23:31:50. Wśród panów natomiast bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Szady z Unii Hrubieszów z czasem 0:18:44:99, drugi był Tomasz Pukas z klubu Run Run Oleszyce z czasem 0:18:48:64, a trzeci na mecie pojawił się Maciej Sochacki z klubu Zamek Dubiecko Running Team/ IPA Przemyśl z czasem 0:19:38:27.

W kategorii nordic walking pań pierwsza na mecie pojawiła się Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej z czasem 0:35:51:78, za nią Wiesława Kubiszyn z Lubaczowa z czasem 0:36:11:23, trzecia na mecie była natomiast Aneta Balawander z Zalesia z czasem 0:37:50:91. Wśród panów pierwszy był Maciej Pietrasiewicz z Dachnowa DKSA z czasem 0:34:26:95, drugi Grzegorz Krzanowski z Grupy Nordic Walking Jarosław z czasem 0:35:30:13, a trzeci Józef Leszczyński z Klubu Seniora Lubaczów z czasem 0:50:01:55.

Kolejna „Lubaczowska Piątka” zapewne zgromadzi jeszcze większą liczbę zawodników, a także widzów i ludzi otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że środki pozyskane na leczenie pomogą Martynie wrócić do normalnego życia, z dala od szpitalnych łóżek i korytarzy.
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama