W Przeworsku rozstrzygnięto gminny konkurs recytatorski „Ludzie, których Pan sobie upodobał”. W swoich kategoriach wygrały: Zofia Posiak, Julia Kołcz oraz Estera Cisek.
Konkurs „Ludzie, których Pan sobie upodobał” ma być formą uhonorowania dla dwóch postaci, które złotymi głoskami wpisały się w annały historii Polski: papieża Polaka Jana Pawła II oraz[paywall] prymasa tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Nie mniej ważnym celem konkursu jest propagowanie wśród najmłodszego pokolenia znajomości rodzimej poezji religijnej.
Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, pomimo nawet tego, że jak wiele podobnych konkursów w ostatnim czasie przeworskie zmagania recytatorskie rozegrały się w przestrzeni wirtualnej. By wziąć udział w rywalizacji należało przysłać nagranie z własną interpretacją wiersza religijnego.
Do organizatorów wpłynęło 25 takich filmików. Ich autorów przydzielono do jednej z trzech kategorii wiekowych. Jury w składzie Katarzyna Rudnicka, Marta Całka, Justyna Solarz miało twardy orzech do zgryzienia.
Ostatecznie wśród przedszkolaków 1. miejsce przyznano Zofii Posiak, a wśród uczniów klas 1– 3 szkół podstawowych za najlepsze uznano wystąpienie Julii Kołcz. Wreszcie w grupie najstarszych uczestników konkursu, uczniów klas 4 – 8, bezkonkurencyjna okazała się Estera Cisek.
Wręczenie nagród zaplanowano już po zamknięciu bieżącego wydania „Życia Podkarpackiego”, ma się ono odbyć 9 czerwca br., o godzinie 15 w Wiejskim Domu Kultury w Grzęsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale kto jest tym Panem? Wójt Gminy Przeworsk? A może jakiś inny Pan, o którym nie wiemy?
Aha, jak to dobrze, że podpisujecie fotografie, bo bym nie rozpoznał osoby na zdjęciu.
Takie imprezy organizuje lokalny duchowny.To oni szczególnie uwielbiają dzieci i wśród nich jest najwięcej pedofilii o czym na bierząco informują nas media.Tak więc uważajcie .Jak sobie upodobał to znaczy, ze może takiego dzieciaczka mocno skrzywdzić.
Ale kto jest tym Panem? Wójt Gminy Przeworsk? A może jakiś inny Pan, o którym nie wiemy?
Aha, jak to dobrze, że podpisujecie fotografie, bo bym nie rozpoznał osoby na zdjęciu.
Takie imprezy organizuje lokalny duchowny.To oni szczególnie uwielbiają dzieci i wśród nich jest najwięcej pedofilii o czym na bierząco informują nas media.Tak więc uważajcie .Jak sobie upodobał to znaczy, ze może takiego dzieciaczka mocno skrzywdzić.