Reklama

Lwowska Fala w Bolestraszycach

13/12/2015 14:54

Bardzo licznie zgromadzona publiczność owacjami na stojąco nagrodziła występ zespołu Lwowska Fala, który odbył się w Vilii Bolestraszyce.

Nazwa zespołu nawiązuje do legendarnej, przedwojennej audycji radiowej „Wesoła Lwowska Fala”, która w niedzielne popołudnie gromadziła miliony słuchaczy w całej Polsce. Jej bohaterami byli Szczepko i Tońko[paywall], którzy wylansowali typ lwowskiego baciara, poczciwego, o swoistej dobroci i niezwykle uczuciowym stosunku do swojego miasta.

Tylko we Lwowie, Mam gitarę kupioną we Lwowie, Kamień na kamieniu czy Polesia czar to tylko niektóre szlagiery, które mogła usłyszeć publiczność. Wszystkie były przyjmowane bardzo entuzjastycznie, a cały koncert został nagrodzony owacjami na stojąco, za co zespół odwdzięczył się bisami.

Reklama

Ku radości organizatorów zaproszenie na koncert do Bolestraszyc okazało się wielce trafione i przeszło najśmielsze oczekiwania. Miejsc siedzących szybko brakło i konieczne były dostawki krzeseł. Na koncert przybyli nie tylko mieszkańcy Bolestraszyc i gminy Żurawica, ale także Rzeszowa, Przemyśla i okolic. – Serdecznie dziękuję wszystkim za przyjęcie mojego zaproszenia i wspólną zabawę – mówi pomysłodawczyni koncertu Renata Haśkiewicz-Kudła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama