Punktem kulminacyjnym imprezy była inscenizacja przypłynięcia Świtezianki i Świtezia w asyście rusałek. W wieczornej scenerii rzeki Sołotwy oraz pięknego stawu zgromadzeni podziwiali rusałki ubrane na biało i z wiankami na głowach, które rozświetlały zmrok płonącymi pochodniami.
W Baszni Dolnej po raz szósty odbyła się impreza, związana z powitaniem lata, czyli popularna noc świętojańska. Przybyłe do tamtejszego parku wraz z rodzicami dzieci i młodzież z zespołu szkolno-przedszkolnego wypełniły program bogatym repertuarem artystycznym. Piosenkom i tańcom nie było końca[paywall]. Najważniejszym był ten, podczas którego dziewczynki prezentowały swoje dzieła sztuki przyrodniczej – przepiękne wieńce uwite z darów łąk i ogrodów. Wszystkie wianki zostały nagrodzone.
Na placu znajdowało się stoisko, na którym Monika Szwed, przewodnicząca Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej wraz z pracownikiem ZSP Grażyną Załogą uczyły przybyłych gości sztuki wyplatania wianków. Do tańca przygrywał zespół „Pawlaki” z Lubaczowa, zaś całą uroczystość nagłaśniało Sound Studio Daniel Sikora i Maciej Góral.
O coś dla ciała zadbał Klub Seniora i Sołectwo w Baszni Dolnej.
Gdy nadszedł zmrok , w okolicy zapłonęły olbrzymie pochodnie z drewnianych bali i ognisko, jakiego nie było w okolicy. Wokół niego rusałki odtańczyły nastrojowy taniec. Zgromadzeni wrzucali karteczki, na których zebrane były złe myśli. Po inscenizacji wianki zostały rzucone na wodę, a tam ozdobione świecami przepowiadały przyszłość dziewczynom. W asyście ciemnej już nocy zgromadzeni obejrzeli pokaz sztuki ogniowej w wykonaniu duetu „Maskarada” z Przeworska.
Organizatorem imprezy byli: Rada Sołecka Baszni Dolnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej, Klub Seniora w Baszni Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Baszni Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie. Nad bezpiecznym przebiegiem całej imprezy czuwali strażacy z OSP w Baszni Dolnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze