Reklama

Mają już prawie Kilometr Dobra

21/03/2015 16:00

Jarosławskie benedyktynki zajmują pierwsze miejsce w układaniu zebranych złotówek w Kilometry Dobra. W ich przypadku celem jest to uratowanie zrujnowanego budynku i stworzenie w nim przedszkola. Z trzydziestu różnych organizacji, biorących udział w akcji, siostry wypadają najlepiej. Mają już ponad 39 tys. zł, co w przeliczeniu daje prawie kilometr złotówek.

Monety jednozłotowe, zbierane podczas akcji Kilometry Dobra, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, mają posłużyć do pobicia rekordu Guinnessa. To pierwszy cel, ale podstawowym jest wsparcie akcji charytatywnych i pomoc innym lub – jak w przypadku Jarosławia – budowa katolickiego przedszkola. Każdy z 30 uczestników przedsięwzięcia nakreślił sobie inny priorytet. Jedni mają na razie ułożonych kilka metrów złotówek, które mają być darem serca. Inni nazbierali trochę więcej. Benedyktynek z Jarosławia nikt nie wyprzedził. Im udało się uzbierać już niemal kilometr.   

– Naszą inicjatywę wspierają uczniowie. Złotówki zbierane są podczas imprez. Każda przekazana złotówka zbliża nas do modernizacji zniszczonego budynku i stworzenia w nim przyjaznego miejsca dla dzieci – mówi koordynatorka jarosławskich Kilometrów Dobra Monika Broszko. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości