Reklama

Mają odwagę być... mądrymi

Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie jarosławskich szkół zdobędą elementarną wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw elektroniki oraz będą mieli szansę wykorzystać ją w praktyce.

W Jarosławiu, w ramach XVIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem „Sapere aude – odważ się być mądrym” (z zakresu elektroniki), organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, ruszyła akademia elektroniki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych[paywall]. Zajęcia będą się odbywać do momentu przeprowadzenia konkursu. Uczniowie biorą udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez starszych kolegów z klas kształcących się w zawodzie technik elektronik. – Zajęcia obejmują tematykę zagadnień z elektroniki analogowej i cyfrowej. Ich celem jest przedstawienie młodszym koleżankom i kolegom kwestii technicznych w sposób prosty i doświadczalny. Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych zapoznają się także z podstawowymi elementami elektronicznymi oraz zasadami działania i wykorzystaniem specjalistycznego układu scalonego. Ich zadaniem jest zbudowanie, przy pomocy starszych kolegów, układu czasowego i jego uruchomienie, a następnie zmienianie elementów elektronicznych i ich parametrów oraz obserwowanie zachodzących zjawisk – wyjaśnili pomysłodawcy warsztatów z jarosławskiego zespołu szkół.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-02-03 16:00:56

    Edukacja jest podstawowym fundamentem bycia Narodu.Ale ludzie mądrzy są zawsze niebezpieczni dla władzy.O wiele lepiej na zasadzie dziel i rządź kierować ludźmi kierującymi się emocjami.Negatywnymi emocjami i rządnymi tylko ochłapów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama