Niewykluczone, że w najbliższym czasie usunięte zostaną kolejne skutki wieloletnich zaniedbań w Radymnie. Po tym, jak nad tematem uporządkowania brzegów rzeki Rady podczas ostatniej sesji pochylili się radni, burmistrz Mieczysław Piziurny zapowiedział intensyfikację działań mających rozwiązać tę kwestię.
Brzegi cieku wodnego płynącego w graniach miasta Radymna od dawna stanowią marną jego wizytówkę. Szczególnie zaniedbany jest odcinek od mostu na ul. Lwowskiej do mostu kolejowego. Straszą przede wszystkim – i to od kilkudziesięciu lat – szczątki przerwanej tamy. Dalej w górę rzeki[paywall], wzdłuż ul. Nadbrzeżnej, jest niewiele lepiej. Podmokłe koryto porasta gęsta roślinność, a bieg rzeki trudno nazwać uporządkowanym. I nawet jeśli w zgodzie z najnowszymi koncepcjami gospodarowania obszarami nadbrzeżnymi łożysko strugi nie zostanie uformowane na nowo czy oczyszczone z roślinności, tak jak w dolnym biegu, to pewnych inercji wspomniany teren jednak wymaga.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.artykuł premium ?walnijcie sie w łeb
Bogdan Kozuszek a szlak by to trafił.W latach 80 chyba kiedy koło Radymno miało swoje pokoje ,,pod rybka ,kiedy na zebrania przychodziło po 100 chłopa i podawano oranżadę i paluszki,ówczesny przewodniczący koła pan R>P hhah wyszło rip, oświadczył ze spuszczamy wodę z zapory i pogłębiamy. Na liczne zapytania oświadczył ze kasa jest.To było w niedziele spuszczono wodę i odłowiono ryby.I szlak trafił wszystko. Myślę ze to był jakiś układ ciche porozumienie bo nie dość ze nie pogłębiono rzeki rady to jeszcze ja zmeriolizowano przez Radymniańska firmę ps,,kulawy"z pięknej rybnej rzeki zrobiono ściek.zapore szlak trafił dziwi mnie ze nikt za to nie poszedł siedzieć.wszystko szlak trafił pieniadze duze ryby inwestycje na miliony
zal dupę ściska ze tak piękną rzekę rozwalono
stawiam flachę dla tego kto mi powie kto wtedy był burmistrzem?????
artykuł premium ?walnijcie sie w łeb
Bogdan Kozuszek a szlak by to trafił.W latach 80 chyba kiedy koło Radymno miało swoje pokoje ,,pod rybka ,kiedy na zebrania przychodziło po 100 chłopa i podawano oranżadę i paluszki,ówczesny przewodniczący koła pan R>P hhah wyszło rip, oświadczył ze spuszczamy wodę z zapory i pogłębiamy. Na liczne zapytania oświadczył ze kasa jest.To było w niedziele spuszczono wodę i odłowiono ryby.I szlak trafił wszystko. Myślę ze to był jakiś układ ciche porozumienie bo nie dość ze nie pogłębiono rzeki rady to jeszcze ja zmeriolizowano przez Radymniańska firmę ps,,kulawy"z pięknej rybnej rzeki zrobiono ściek.zapore szlak trafił dziwi mnie ze nikt za to nie poszedł siedzieć.wszystko szlak trafił pieniadze duze ryby inwestycje na miliony
zal dupę ściska ze tak piękną rzekę rozwalono