Blisko 5 milionów uczniów w całej Polsce, w tym ponad 287 tysięcy z Podkarpacia, odebrało w piątek, 27 czerwca br., świadectwa i rozpoczęło wakacje. Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego 2024 – 2025 odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Pantalowicach w gminie Kańczuga.
Dlaczego w tej niewielkiej placówce? Otóż Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Pantalowicach znalazła się w gronie kilkudziesięciu szkół z całej Polski, które zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Szkoła międzypokoleniowa”. Celem inicjatywy było zorganizowanie warsztatów, podczas których uczniowie wspierali seniorów w zdobywaniu umiejętności cyfrowych. Zajęcia odbywały się w szkołach, bibliotekach, domach kultury i klubach seniora. Uczestnicy wspólnie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, uczyli się o e-usługach, rozrywce online oraz zagrożeniach, takich jak phishing.
„Szkoła międzypokoleniowa” to projekt realizowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Ma ona otworzyć szkoły na zajęcia z udziałem seniorów oraz stworzyć warunki do integracji międzypokoleniowej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 57% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze