Reklama

Mała – wielka szkoła w centrum uwagi [ZDJĘCIA]


Blisko 5 milionów uczniów w całej Polsce, w tym ponad 287 tysięcy z Podkarpacia, odebrało w piątek, 27 czerwca br., świadectwa i rozpoczęło wakacje. Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego 2024 – 2025 odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Pantalowicach w gminie Kańczuga.


Dlaczego w tej niewielkiej placówce? Otóż Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Pantalowicach znalazła się w gronie kilkudziesięciu szkół z całej Polski, które zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Szkoła międzypokoleniowa”. Celem inicjatywy było zorganizowanie warsztatów, podczas których uczniowie wspierali seniorów w zdobywaniu umiejętności cyfrowych. Zajęcia odbywały się w szkołach, bibliotekach, domach kultury i klubach seniora. Uczestnicy wspólnie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, uczyli się o e-usługach, rozrywce online oraz zagrożeniach, takich jak phishing.

„Szkoła międzypokoleniowa” to projekt realizowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Ma ona otworzyć szkoły na zajęcia z udziałem seniorów oraz stworzyć warunki do integracji międzypokoleniowej...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 57% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/07/2025 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama