Reklama

Małżonkowie na medal. Świętowali pięć dekad wspólnego życia [ZDJĘCIA]

To właśnie oni ponad 50 lat temu, wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej, ślubowali, że będą ze sobą na dobre i na złe. 18 marca w przeworskim ratuszu małżonkowie mogli przywołać w pamięci te wyjątkowe chwile.

Państwo Marta i Lesław Sochalscy, Bogumiła i Lesław Laskowscy, Krystyna i Antoni Chmurowie oraz Maria i Józef Próchniccy 18 marca świętowali w przeworskim ratuszu 50-lecie małżeństwa – jubileusz szczególny, będący dowodem na trwałość małżeńskich przyrzeczeń złożonych wzajemnie pół wieku temu. W podniosłej atmosferze i otoczeniu bliskich jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez prezydenta RP. Małżonków udekorowali nimi burmistrz Przeworska Leszek Kisiel oraz  kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Robert Dybaś. Nie zabrakło okazji do wspomnień, pamiątkowych zdjęć i oczywiście życzeń. Włodarz miasta podkreślił, że pięć dekad wspólnego życia, pełnego trosk, radości i wzajemnego wsparcia, to bez wątpienia powód do dumy. Podziękował małżonkom za ich wkład w rozwój lokalnej społeczności i kultywowanie wartości rodzinnych, życząc im kolejnych długich lat w zdrowiu, otoczonych miłością najbliższych.

Złote małżeńskie pary na drodze wspólnego życia doczekały się dzieci, a potem wnuków, a nawet prawnuków. Jak zauważono ma uroczystości, ich historie to przykłady pięknej miłości i wytrwałości. Z pewnością taki małżeński staż może dawać satysfakcję i być tym etapem w życiu, kiedy można się cieszyć z owoców wspólnych dokonań. Dołączamy się do gratulacji dla małżonków, życząc im niesłabnącej miłości i przychylności Opatrzności na dalsze lata.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2025 13:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama