Kilkunastu przedstawicieli branży filmowej z najważniejszych w Polsce firm producenckich wizytowało w ubiegłym tygodniu najciekawsze zakątki naszego regionu. Największe zainteresowanie producentów wzbudziły przemyskie forty.
Grupa, w której znalazł się także szef Polskiej Komisji Filmowej, odwiedziła Pogórze Dynowskie, Krasiczyn, Przemyśl oraz Rzeszów. Oprócz przemyskich fortów filmowców bardzo zainteresowało też Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Jasionce. Wizyta studyjna, która obejmowała także spotkanie z wicemarszałkiem województwa Bogdanem Romaniukiem, wiceprezydentem Przemyśla Grzegorzem Hayderem oraz wiceprezydentem Rzeszowa Stanisławem Sienko, miała dać gościom odpowiedź na pytanie o filmowy potencjał Podkarpacia. Ten został oceniony bardzo wysoko. – Jesteśmy przekonani, że wizyta przyniesie wiele wymiernych korzyści i spowoduje jeszcze większe zainteresowanie Podkarpaciem ze strony filmowców – podsumowała spotkanie Marta Żurek, kierownik Podkarpackiej Komisji Filmowej. Instytucja powstała z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego ma pomóc m.in. w promocji naszego województwa.
Warto dodać, że w przyszłym roku, w ramach Podkarpackiej Komisji Filmowej, ma powstać Fundusz Filmowy, który będzie finansowany z budżetu województwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Widzę, że kamera jest skierowana na Prokuraturę przy Waygarta.co to może oznaczać ? może nowe odcinki gliniarz i prokurator.
"w ramach Podkarpackiej Komisji Filmowej, ma powstać Fundusz Filmowy" - czyli będą dopłacać za widoki, które i tak można mieć za darmo?
A kiedy powstanie film o województwie przemyśl i czasach świetności zakładów i fabryk a potem o redukcjach i zwolnieniach ludzi pt: Droga na bruk
A ile mamy fabryk i zakładów pracy
Widzę, że kamera jest skierowana na Prokuraturę przy Waygarta.co to może oznaczać ? może nowe odcinki gliniarz i prokurator.
prędzej mytnik i kontrabandist