W 2014 roku inspektorzy Okręgowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie nałożyli na Podkarpaciu 141 mandatów na łączną kwotę ponad 160 tysięcy złotych. W ten sposób ukarali pracodawców, którzy nie przestrzegali przepisów o czasie pracy.
Równie często karano za nieprawidłowe udzielenie czasu wolnego za czas przepracowany ponad ustaloną normę, zatrudnianie pracowników z naruszeniem przepisów o odpoczynku dobowym lub tygodniowym, niezapewnienie dnia wolnego w zmian za pracę w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.Na podstawie przeprowadzonych kontroli stwierdzono, że pracodawcy nadal nie przestrzegają przepisów o czasie pracy. Spowodowane jest to po pierwsze małą świadomością prawną służb odpowiedzialnych za te kwestie, a po drugie – niewątpliwie większym zaangażowaniem pracodawców w ekonomiczną stronę prowadzonej działalności. W 2014 roku, podobnie jak i w 2013, wielu pracodawców szczególną uwagę skupiało na trudnościach finansowych, kwestie pracownicze były niejednokrotnie odsuwane na plan dalszy. Kolejne naruszenia przepisów generowały zmiany przepisów z zakresu czasu pracy, obowiązujące od 23 sierpnia 2013 r.
Najczęściej ujawniano m.in. następujące nieprawidłowości: nieokreślenie systemów, rozkładów i okresów rozliczeniowych czasu pracy, brak lub nierzetelne prowadzenie ewidencji czasu pracy, zatrudnianie powyżej dopuszczalnej liczby godzin nadliczbowych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W/g współczesnych tzw. "biznesmenów" , umowa zlecenie za 10 pln brutto na godzinę. I arbeit od rana do wieczora . Wypłata ? Jak Bóg da. A w ogóle czego ty chcesz? Jaka wypłata ? Co to jest wypłata ? No przecież ja nigdy nie dostaję wypłaty i żyje i to jeszcze jak żyję . Powie niejeden cwaniaczek .
W/g współczesnych tzw. "biznesmenów" , umowa zlecenie za 10 pln brutto na godzinę. I arbeit od rana do wieczora . Wypłata ? Jak Bóg da. A w ogóle czego ty chcesz? Jaka wypłata ? Co to jest wypłata ? No przecież ja nigdy nie dostaję wypłaty i żyje i to jeszcze jak żyję . Powie niejeden cwaniaczek .
.