Ponad 30 zawodników walczyło o trofeum zwycięzcy w XXIII edycji Ogólnopolskiego Maratonu Kajakowego rzeką San na trasie Przemyśl - Jarosław. Wśród startujących byli nawet zawodnicy mieszkający poza granicami Polski.
- Trudne warunki atmosferyczne, przeciwny wiatr i padający na początku rywalizacji deszcz oraz bardzo niski poziom wody dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć na blisko 40-kilometrowej trasie maratonu. Jedynki mężczyzn wystartowały z Wyszatyc o godzinie 10.25, a razem z nimi Gabriela Jaremko - jedyna kobieta płynąca w kategorii jedynek żeńskich. Następnie w kilkuminutowych odstępach poszczególne osady kolejnych kategorii - wspominają organizatorzy maratonu[paywall].
Wśród jedynek męskich pierwszy linię mety minął Bogusław Rejent z Jarosławia, pokonując dystans ok. 40 km z Wyszatyc do Jarosławia w 3 h i 13 minut, przed Arkadiuszem Haloszką z Tuczemp i Janem Tomasikiem z Bochni. W jedynkach żeńskich pierwsze miejsce zajęła Gabriela Jaremko z Jarosławia (3 h i 32 min). W kategorii dwójek mieszanych (mix) zwyciężyli przemyślanie Karina Stefaniszyn i Tomasz Dawidowicz (3 h 28 min). Za nimi uplasowali się Anna Żyta i Jakub Żyta z Jarosławia. Wśród dwójek męskich najlepszymi okazali się Eugeniusz Jasiewicz i Piotr Jasiewicz (Zgoda, Jarosław, 3 h 14 min), wyprzedzając Kacpra Mazeranta i Kacpra Jurczaka z Jarosławia i Svenna Vincenta (Wielka Brytania) i Stanisław Zoła z Załęża.
Finaliści otrzymali z rąk dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacka Stalskiego oraz inspektora Wydziału Oświaty UM Marka Piotrowskiego pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Jarosławia. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników na trasie czuwali ratownicy MOSiR w Jarosławiu, a po zakończonej rywalizacji organizatorzy zapewnili strudzonym zawodnikom gorący posiłek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze