Reklama

Marek Kuchciński na czele Sejmu?

09/11/2015 09:00

Poseł Marek Kuchciński (PiS) to najpoważniejszy kandydat na marszałka Sejmu. O tym, czy rzeczywiście stanie na jego czele dowiemy się podczas pierwszego posiedzenia Sejmu, które decyzją Andrzeja Dudy, prezydenta RP, wyznaczono 12 bm.

Przemyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości był wicemarszałkiem Sejmu poprzedniej kadencji. Obecnie – według medialnych doniesień – ma realną szansę, aby stać się najważniejszą osobą w gmachu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Z klubu Prawa i Sprawiedliwości ma być też dwóch wicemarszałków, w tym jeden z Solidarnej Polski albo z Polski Razem. Platforma Obywatelska prawdopodobnie zaproponuje do tej funkcji Małgorzatę Kidawę-Błońską, Ruch Kukiz15 podobno zgłosi Stanisława Tyszkę, zaś Nowoczesna wystawi Barbarę Dolniak.

Marek Kuchciński urodził się 9 sierpnia 1955 roku. W latach 80. organizował w Przemyślu środowisko kultury niezależnej. Wydawał i współredagował kwartalnik „Strych Kulturalny”.

Reklama

Aresztowany w 1985 roku za działalność opozycyjną. Był współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w województwie przemyskim(1989), członkiem Krajowego Komitetu Obywatelskiego „S” przy Lechu Wałęsie (1990-92), członkiem Porozumienia Centrum (1990-1999), wicewojewodą podkarpackim (1999-2001). Od roku 2001 jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wPIS do sztambucha - niezalogowany 2015-11-09 09:46:20

    a ja się pytam co Pan Kuchciński zrobił dla Przemyśla i okolic?......a  bieda tu aż piszczy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Były kolega - niezalogowany 2015-11-09 13:01:55

    Ten osobnik nie potrafi powiedzieć poprawnie dwóch zdań. Do aresztu rzeczywiście trafił ale po niezapowiedzianej wizycie w aptece.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gh - niezalogowany 2015-11-09 21:58:27

    Panie dopomóż, niestety sami jesteście sobie winni, Polska B wybrała to ma, żenada:(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama