Remonty dróg wojewódzkich i budowa obwodnicy Narola to obietnice, jakie złożył marszałek województwa podkarpackiego podczas spotkania z samorządowcami z powiatu lubaczowskiego.
– Problemów jest bardzo dużo. Dzisiaj skoncentrowaliśmy się na najpilniejszych. Jednym z nich jest skomunikowanie powiatu lubaczowskiego z województwem lubelskim i pozostałą częścią podkarpackiego. Szczególnie leży nam na sercu stan drogi Jarosław – Bełżec – powiedział starosta lubaczowski Zenon Swatek[paywall].
Kolejną potrzebną inwestycją drogową jest remont drogi nr 867 Sieniawa – Oleszyce – Horyniec – Prusie. Samorządowcom zależy także na inwestycjach w Uzdrowisko Horyniec, którego urząd marszałkowski jest właścicielem. Liczą także na większą promocję Roztocza Wschodniego. – Takie plany już są omawiane – zapewnił Z. Swatek.
Ważną sprawą jest modernizacja linii kolejowej 101, aby mogła lepiej służyć przewozom pasażerskim, ale również towarowym. W tym kontekście bardzo ważne jest uruchomienie kopalni siarki w Baszni Górnej. Otrzymany pierwiastek mógłby być transportowany pociągami, co pozwoliłoby na utrzymanie w dobrym stanie odremontowanych dróg. – Przyszła perspektywa unijna jest czasem dla infrastruktury kolejowej i to trzeba wykorzystać – powiedział marszałek Władysław Ortyl. Znaczy to tyle, że modernizacji można się spodziewać najwcześniej po 2021 r.
Również na przebudowę dróg wojewódzkich w kierunku Jarosławia i Sieniawy trzeba poczekać. – Wyznaczamy je do przygotowania dokumentacji technicznej. Przyszła perspektywa finansowa będzie się charakteryzowała tym, że trzeba będzie maksymalnie szybko ruszyć i tą gotowość chcemy osiągnąć jak najwcześniej – zapowiedział marszałek.
Modernizacja drogi 865 Jarosław – Bełżec ma się odbywać w czasie budowy nowego mostu na Sanie lub po jego ukończeniu.
Najwcześniej można się spodziewać natomiast obwodnicy Narola. W. Ortyl zapowiedział, że do września ma być gotowe Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Wtedy rozpocznie się wykup terenów pod budowę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A droga z Sieniawy do Tarnogrodu jest tragiczna
A co z drogą Wojewódzką przez Szówsko i Wiązownicę bo ona jest okropnie uszkodzona i łatanie nic nie da tylko nowa nawierzchnia Ja rozumiem że tam większość głosowała przeciwko PiS i drogi nowej nie będzie, w sumie to mają rację
Pan marszałek rzuca słowa bez pokrycia/efektów od lat brak ,bo to już jego II kadencja/, wybory za pasem no i PIS trzeba windować na piedestał "picu , picu mój dziedzicu" kłamstwa i obłuda ,obiecanki gówno władzy,które warte tyle co paproch na wietrze.
Proponuję drogę Jarosław-Bełżec nazwać Drogą im. Władysława Ortyla. Może wtedy Pana Marszałka to ruszy.
A droga z Sieniawy do Tarnogrodu jest tragiczna
A co z drogą Wojewódzką przez Szówsko i Wiązownicę bo ona jest okropnie uszkodzona i łatanie nic nie da tylko nowa nawierzchnia Ja rozumiem że tam większość głosowała przeciwko PiS i drogi nowej nie będzie, w sumie to mają rację
Pan marszałek rzuca słowa bez pokrycia/efektów od lat brak ,bo to już jego II kadencja/, wybory za pasem no i PIS trzeba windować na piedestał "picu , picu mój dziedzicu" kłamstwa i obłuda ,obiecanki gówno władzy,które warte tyle co paproch na wietrze.