Martyna Łuszczek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, zbiera owoce swojej ciężkiej pracy. Najpierw zakwalifikowała się do programu „Women in Tech”, dzięki któremu miała okazję wyjechać na obóz naukowy z zakresu IT w Bukowinie Tatrzańskiej. A dosłownie przed kilkoma dniami gruchnęła wiadomość, że będzie też reprezentowała Polskę na wystawie Expo 2020 w Dubaju.
Warto podkreślić, że sukces Martyny Łuszczek w programie „Women in Tech”, przygotowanym przez fundację „Perspektywy”, to nie lada osiągnięcie.
Uczennica „Kopernika” znalazła się bowiem w elitarnym gronie 25 licealistek z całej Polski, które mogły w tak niezwykły sposób[paywall] wybadać ścieżki swojej przyszłej kariery.
Tak bowiem można traktować obóz w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego młode kobiety miały okazję wziąć udział w warsztatach polsko- i anglojęzycznych z zakresu IT, prowadzonych przez pracowników światowych korporacji, takich jak: Amazon, Motorola Solutions, NatWest Group, Point72, P&G, Intel, Goldman Sachs i Ericsson.
Uczestniczki obozu korzystały więc garściami z ich doświadczeń, a podczas zorganizowanych w ramach obozu targów miały możliwość poznać specyfikę pracy konkretnych firm, skonsultować swoje doświadczenie oraz złożyć aplikację na staż.
Na tym jednak nie koniec wyróżnień dla Martyny.
W marcu 2022 roku Podkarpacie będzie gospodarzem wystawy w polskim pawilonie na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju, zaś Martyna Łuszczek będzie reprezentowała Polskę i Podkarpacie w trakcie konferencji dotyczących edukacji i nauki. Gratulujemy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze