Reklama

Martyna Łuszczak z jarosławskiego Kopernika będzie reprezentować Podkarpacie na Expo 2020 w Dubaju

13/02/2022 11:12

Martyna Łuszczek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, zbiera owoce swojej ciężkiej pracy. Najpierw zakwalifikowała się do programu „Women in Tech”, dzięki któremu miała okazję wyjechać na obóz naukowy z zakresu IT w Bukowinie Tatrzańskiej. A dosłownie przed kilkoma dniami gruchnęła wiadomość, że będzie też reprezentowała Polskę na wystawie Expo 2020 w Dubaju.

Warto podkreślić, że sukces Martyny Łuszczek w programie „Women in Tech”, przygotowanym przez fundację „Perspektywy”, to nie lada osiągnięcie.

Uczennica „Kopernika” znalazła się bowiem w elitarnym gronie 25 licealistek z całej Polski, które mogły w tak niezwykły sposób[paywall] wybadać ścieżki swojej przyszłej kariery.

Tak bowiem można traktować obóz w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego młode kobiety miały okazję wziąć udział w warsztatach polsko- i anglojęzycznych z zakresu IT, prowadzonych przez pracowników światowych korporacji, takich jak: Amazon, Motorola Solutions, NatWest Group, Point72, P&G, Intel, Goldman Sachs i Ericsson.

Uczestniczki obozu korzystały więc garściami z ich doświadczeń, a podczas zorganizowanych w ramach obozu targów miały możliwość poznać specyfikę pracy konkretnych firm, skonsultować swoje doświadczenie oraz złożyć aplikację na staż.

Na tym jednak nie koniec wyróżnień dla Martyny.

W marcu 2022 roku Podkarpacie będzie gospodarzem wystawy w polskim pawilonie na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju, zaś Martyna Łuszczek będzie reprezentowała Polskę i Podkarpacie w trakcie konferencji dotyczących edukacji i nauki. Gratulujemy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama