Przez trzy godziny (od 10 do 13) przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy udzielali dzisiejszego (17 czerwca br.) dnia na przemyskim rynku bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy i tzw. kwestii ZUS-owskich.
Kampania informacyjna PIP-u pod hasłem „Zanim podejmiesz pracę” prowadzona była na całym Podkarpaciu. W czasie jej trwania odbyło się szereg wydarzeń, by wspomnieć o konferencjach czy dyżurach ekspertów. Akcja skierowana była do pracowników, w tym przede wszystkim osób rozpoczynających działalność zawodową. Do akcji włączył się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, których rolą było m.in. upowszechnianie przepisów dotyczących podejmowania pracy czy uprawnień związanych z rodzicielstwem.
17 czerwca br. w przemyskim magistracie odbyła się konferencja „Podkarpackie Dni Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych”, podsumowująca kampanię. Kilkudziesięciu przedsiębiorców, pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych rozmawiali na temat zatrudnienia, pracy na czarno czy umów „śmieciowych”. Równocześnie przed urzędem dyżurowali na stoisku informacyjno-eksperckim przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz ZUS. Każdy, kto chciał miał możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy i ZUS.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co w przypadku gdy wiem, że mam prawo, ale życie zmusza, bo nie ma wyboru?
A co w przypadku gdy wiem, że mam prawo, ale życie zmusza, bo nie ma wyboru?
Alu! To sobie, pracuj, kochana!