Podczas sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 20 października br., prezydent miasta Wojciech Bakun przedstawił radnym projekt uchwały w sprawie połączenia Przemyskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. i Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. Ta pierwsza ma wchłonąć tę drugą. Ale na razie do tego nie doszło, bo W. Bakun ten sesyjny punkt wycofał.
O tym mówiło się już od dawna. Tyle, że połączenie dwóch spółek to wcale nie taka prosta sprawa. Choćby ze względów formalnych, więc trochę to trwało. I jeszcze potrwa, bo – jak się okazuje – nie wszystko znowu zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami i kolejnością. Ale… po kolei.
PGK sp. z o.o. w Przemyślu istnieje na przemyskim rynku usług komunalnych od 1951 r., początkowo jako Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a następnie jako Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz PGK spółka z o.o. Powojenna historia przedsiębiorstwa obejmowała działalność usługową w zakresie administracji cmentarzami, targowiskami, hotelami i zasobami mieszkaniowymi, wywozu odpadów komunalnych i oczyszczania miasta, zaopatrzenia w wodę, a także transportu miejskiego. Zmiany zachodzące w gospodarce spowodowały także szereg zmian i ewolucji struktury organizacyjnej firmy. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku nastąpił jej podział na mniejsze, w pełni samodzielne zakłady. W 1993 r. przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a w 2000 r. udziałowcem spółki została „SITA Polska”, należąca do koncernu SUEZ. Obecnie 100 procent udziałów posiada Gmina Miejska Przemyśl.
Jak można przeczytać na stronie internetowej tej spółki, prowadzi działalność w zakresie: „odbioru odpadów, oczyszczania ulic, administrowania targowiskami miejskimi oraz usług porządkowych na cmentarzach...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze