Reklama

Meble i cukierki w prezencie dla „Szaszkiewiczówki” [ZDJĘCIA]

Krośnieńska firma Nowy Styl od prawie 30 lat pomaga firmom urządzać przestrzeń biurową. Ale prowadzi też ważną i potrzebną działalność charytatywną. Jej efektem jest organizowany od lat Noworoczny Bal Charytatywny, na który od kilkunastu lat zapraszana była młodzież przemyskiej „Szaszkiewiczówki”. Tym razem ze względu na Covid-19 impreza nie doszła do skutku, za to emisariusz firmy w osobie św. Mikołaja przyjechał do placówki z nie byle jakimi prezentami.

Dobra zabawa, edukacja, szerzenie tolerancji – to główne cele dobrze znanej już na Podkarpaciu imprezy organizowanej przez krośnieński Nowy Styl. Mowa o wydarzeniu pod hasłem Charytatywny Bal Noworoczny, na który od ponad 20 lat zapraszane są dzieci m.in. z domów dziecka oraz różnych placówek edukacyjno-wychowawczych.

Co roku wydarzeniu towarzyszy jakiś temat przewodni, wokół którego przygotowywany jest szeroki wachlarz atrakcji. Niestety pandemia nieco pokrzyżowała plany[paywall] organizatorów, uniemożliwiając organizację grupowego spotkania, w którym licznie uczestniczyły dzieci z różnych miast Podkarpacia – od Przemyśla, przez Jarosław, Jasło, Dębicę, po Lesko.


Za to bez przeszkód udaje się realizować dodatkowe z założeń przedsięwzięcia – krośnieńska firma pomaga również placówkom z Podkarpacia, ofiarowując różnego rodzaju prezenty rzeczowe czy pomoc finansową. Nie inaczej było w tym roku.

Prezentami obdarowanych zostało 41 placówek, w tym ZSO nr 2 im. M. Szaszkewicza w Przemyślu.

Reklama

W związku z pomocą rzeczową wizytę w placówce 19 stycznia złożył... św. Mikołaj, w którego wcielił się wieloletni organizator balu charytatywnego Krzysztof Duliński.

– Szaszkiewiczówka otrzymała wsparcie w postaci nowych krzeseł i stołów do sal lekcyjnych, które bardzo się przydadzą. Za otrzymany prezent jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział Piotr Pipka, dyrektor ZSO nr 2 w Przemyślu.

Spotkanie z miłym gościem przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nagrodził on uczniów szkoły za piękne występy worem słodyczy.

Reklama

Łącznie 41 obdarowanych

Wspomniana placówka nie była jedyną z naszego terenu, obdarowaną przez krośnieńską firmę w bieżącym roku.

Postanowiła ona także przekazać fundusze m.in. na:

remont świetlicy przy parafii NMP Nieustającej Pomocy w Przemyślu; działalność charytatywną dla parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wietlinie; darowiznę na zakup specjalistycznego sprzętu do komunikacji dla jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym; darowiznę na poprawę warunków lokalowych dla przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Środowiskowego Domu Samopomocy czy finansowe wsparcie na organizację letniego wypoczynku dla dzieci dla Zespołu Placówek „Maciek”, „Jaś” i „Małgosia” w Przemyślu.


To instytucje z terenu byłego województwa przemyskiego, ale na liście tych, do których popłynęło wsparcie, jest też szereg innych z różnych miejscowości województwa podkarpackiego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama