Reklama

Medalowy duet w Przemyśla

Ponad 700 osób wzięło udział w zawodach Carpathia Karate Cup 2023, które odbyły się hali Podpromie w Rzeszowie. Znakomity start zanotowali na swoim koncie reprezentanci Kyokushin Przemyśl Karate Club Przemyska Szkoła Karate.

Była to już 12. edycja turnieju, który zorganizował Rzeszowski Klub Sportów Walki „System”. Poza sportowcami z Polski w stolicy Podkarpacia rywalizowali karatecy z: Danii, Litwy, Norwegii, Szwecji, Ukrainy i Węgier. Reprezentacja Kyokushin Przemyśl Karate Club Przemyska Szkoła Karate złożona była z dwóch osób. Oboje stanęli na podium, więc ich występ rozważać można tylko i wyłącznie w samych superlatywach.

Juniorka Amelia Gibała zajęła 3. miejsce w kata dziewcząt, zaś jej trener – Robert Gaweł zwyciężył w kata seniorów. Przemyślanie potwierdzili swą mocną pozycję na matach nie tylko krajowych. Robert Gaweł (3 Dan), instruktor w Przemyskiej Szkole Karate, to brązowy medalista Mistrzostw Europy WKB  z 2018 r. w kata. Amelia Gibała, mimo młodego wieku, to już utytułowana zawodniczka. Tylko w sezonie 2022 – 2023 zdobyła łącznie osiem medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale w konkurencjach kata i kumite w zawodach ogólnopolskich i regionalnych.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości