Funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie przez specjalne kamery zauważyli jeźdźców w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu.
Trzej obywatele Polski jechali po naszej stronie granicy. Zostali wylegitymował i zainkasowali po 100-złotowym mandacie karnym. Nie pomogły tłumaczenia, że zorganizowali sobie wypad rekreacyjny i że nie znają przepisów obowiązujących w rejonie przygranicznym.
Dla jasności. Co to jest pas drogi granicznej?
To 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na Podkarpaciu (poza szlakami turtystcznymi w Bieszczadach) obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna do 500 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W naszym ukochanym kraju zamiast pouczyć to wolą wręczyć mandat
Tak jakby w innych krajach mandatów nie wystawiali....
Zapewne obcokrajowcy . Bo nasi naszym wlepili by po 500 dodali jeszcze za obrazę mudnurku i utrudnianie roboty .
W naszym ukochanym kraju zamiast pouczyć to wolą wręczyć mandat
Tak jakby w innych krajach mandatów nie wystawiali....
Zapewne obcokrajowcy . Bo nasi naszym wlepili by po 500 dodali jeszcze za obrazę mudnurku i utrudnianie roboty .