Jeden utracono we Francji, drugi w Holandii. Oba odnaleziono w Polsce – podczas kontroli granicznych w Budomierzu i Medyce.
Mowa o dwóch samochodach – mercedesie i volvo. Pierwszy z nich poszukiwany przez francuskie służby, widniejący w danych Interpolu oraz SIS został zatrzymany 23 października w Budomierzu. Pojazdem kierował 44-letni obywatel Ukrainy, który chciał wjechać na teren swojego kraju.

Drugie auto, za którego kierownicą siedział inny 44-letni obywatel Ukrainy zostało zatrzymane 20 października w Medyce po tym, jak okazało się, że volvo zostało utracone na terenie Holandii, a cudzoziemiec okazał do kontroli falsyfikat holenderskiego dowodu rejestracyjnego. W obu przypadkach, dalsze postępowanie prowadzi policja.
„Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 80 pojazdów pochodzących z przestępstwa oraz przeszło 800 części z utraconych samochodów. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 7,5 mln zł.”
– przekazuje BiOSG.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze