25 kwietnia br. w Jarosławiu odbędzie się gra miejska, której głównym celem jest przekazanie w inny niż tradycyjny sposób wiedzy na temat zabytków, charakterystycznych miejsc oraz postaci związanych z odzyskaniem niepodległości w nadsańskim mieście.
Taki cel przyświeca jej organizatorom, czyli Zespołowi Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu[paywall]. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, a wśród mecenasów są m.in.: Emdex AGD RTV, Centrum Edukacji Terapii CET, Bartoszek Materiały Budowlane. Gra miejska to jeden z elementów dużej akcji pod hasłem „Jarosławskie dla Niepodległej”. Skupia ona kilkunastu partnerów, którzy chcą w różnorodny sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród propozycji są m.in. pikniki tematyczne, konkurs fotograficzny czy rajd turystyczny.
– Gra miejska organizowana jest, aby zapoznać jej uczestników z wydarzeniami związanymi z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę w latach 1914 – 1921. Uwzględniliśmy stare zdjęcia, charakterystyczne daty czy zabytki, tak by te elementy i ich historia utkwiły w pamięci twórców i uczestników gry – wyjaśniła dyrektor ZSDGiL Renata Tomaka-Pasternak.
Gra odbędzie się na obszarze miasta. Start zaplanowano na terenie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, a metę w budynku jarosławskiego starostwa powiatowego. Drużyny otrzymają od organizatora instrukcję oraz komplet niezbędnych materiałów. W każdym z punktów kontrolnych drużyny będą wykonywać konkretne zadania. Ich zrealizowanie zostanie odnotowane w tzw. karcie gry. Zwycięży drużyna, która rozwiąże wszystkie zagadki i pokona najszybciej trasę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze