Reklama

Miasto Jarosław wielką planszą do gry

25 kwietnia br. w Jarosławiu odbędzie się gra miejska, której głównym celem jest przekazanie w inny niż tradycyjny sposób wiedzy na temat zabytków, charakterystycznych miejsc oraz postaci związanych z odzyskaniem niepodległości w nadsańskim mieście.

Taki cel przyświeca jej organizatorom, czyli Zespołowi Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu[paywall]. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, a wśród mecenasów są m.in.: Emdex AGD RTV, Centrum Edukacji Terapii CET, Bartoszek Materiały Budowlane. Gra miejska to jeden z elementów dużej akcji pod hasłem „Jarosławskie dla Niepodległej”. Skupia ona kilkunastu partnerów, którzy chcą w różnorodny sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród propozycji są m.in. pikniki tematyczne, konkurs fotograficzny czy rajd turystyczny.

– Gra miejska organizowana jest, aby zapoznać jej uczestników z wydarzeniami związanymi z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę w latach 1914 – 1921. Uwzględniliśmy stare zdjęcia, charakterystyczne daty czy zabytki, tak by te elementy i ich historia utkwiły w pamięci twórców i uczestników gry – wyjaśniła dyrektor ZSDGiL Renata Tomaka-Pasternak.

Reklama

Gra odbędzie się na obszarze miasta. Start zaplanowano na terenie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, a metę w budynku jarosławskiego starostwa powiatowego. Drużyny otrzymają od organizatora instrukcję oraz komplet niezbędnych materiałów. W każdym z punktów kontrolnych drużyny będą wykonywać konkretne zadania. Ich zrealizowanie zostanie odnotowane w tzw. karcie gry. Zwycięży drużyna, która rozwiąże wszystkie zagadki i pokona najszybciej trasę.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama