Przemyśl kolejny raz doceniony został za solidarność z obywatelami Ukrainy w trudnych dla nich chwilach i za zaangażowanie w pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy tuż po wybuchu wojny. Miasto znalazło się wśród polskich miast – ratowników odznaczonych przez Międzynarodową Platformę „Dziękuję Sercem”.
Wyróżnienie w postaci nagrody „Dziękuję sercem”, której wizualną formę tworzą statuetka w kształcie serca, mały bursztynowy kamień i metalowy kawałek rosyjskiego pocisku, kilka dni temu odebrał w stolicy prezydent Wojciech Bakun. Oprócz włodarza Przemyśla otrzymali je też prezydenci, burmistrzowie i przedstawiciele władz miejskich polskich miast, takich jak: Lublin, Rzeszów, Wrocław, Gdańsk czy Poznań. Uzasadnienie przyznania szczególnego wyróżnienia brzmi: „W imieniu Międzynarodowej Platformy „Dziękuję Sercem” składamy serdeczne podziękowania za szlachetne wsparcie, człowieczeństwo oraz otwartość serc okazane w najtrudniejszych dla Ukrainy chwilach. Wasze miasto stało się prawdziwym ratunkiem dla tysięcy Ukraińców szukających schronienia przed wojną, ofiarowując im nie tylko dach nad głową, ale także ciepło, współczucie i nadzieję. Dziękujemy za siłę solidarności, która zmienia świat”.
Częścią wydarzenia, zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy i Ambasadę Ukrainy w Polsce, we współpracy z ukraińską Fundacją „Bursztynowy Świat” i Fundacją Uniters, były wystawa unikatowych dzieł z bursztynu oraz aukcja charytatywna pod hasłem „Dziękuję sercem”. Licytowano na niej obrazy inkrustowane bursztynem. Cały dochód (13 400 zł/ponad 3200 euro) zostanie przeznaczony na zakup plecaków medycznych Uniters, zaprojektowanych do użytku w ekstremalnych warunkach wojennych.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze