Reklama

Miasto zaprezentowało się na Forum Gospodarczym Polonii Świata

16/09/2017 11:30

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie uczestniczyli w II Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę inwestycyjną miasta nad Sołotwą.

Lubaczów reprezentowali: zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki i Paweł Głaz, zajmujący się w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie obsługą inwestorów.

– Forum Gospodarcze Polonii Świata stało się miejscem[paywall] spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową. W Tarnowie debatowano o miejscu Polonii w polskiej gospodarce i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Wspólnie szukano odpowiedzi na pytania: co zrobić, by ułatwiać polonijnym przedsiębiorcom inwestowanie w Polsce, zaś polskim podbijanie zagranicznych rynków – relacjonuje Paweł Głaz.

Podczas forum zaprezentowano ofertę inwestycyjną Lubaczowa wraz z preferencyjnymi warunkami pomocy publicznej obowiązującej w specjalnej strefie ekonomicznej oraz oferowaną przez gminę miejską. – Możliwość współpracy pracodawców ze szkolnictwem zawodowym oraz kooperacji z miejskimi zakładami produkcyjnymi wzbudziło spore zainteresowanie wśród uczestników. Było to cenne spotkanie Lubaczowa z Polonią Gospodarczą Świata na tarnowskiej ziemi – podsumowuje P. Głaz.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama