Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie uczestniczyli w II Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę inwestycyjną miasta nad Sołotwą.
Lubaczów reprezentowali: zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki i Paweł Głaz, zajmujący się w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie obsługą inwestorów.
– Forum Gospodarcze Polonii Świata stało się miejscem[paywall] spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową. W Tarnowie debatowano o miejscu Polonii w polskiej gospodarce i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Wspólnie szukano odpowiedzi na pytania: co zrobić, by ułatwiać polonijnym przedsiębiorcom inwestowanie w Polsce, zaś polskim podbijanie zagranicznych rynków – relacjonuje Paweł Głaz.
Podczas forum zaprezentowano ofertę inwestycyjną Lubaczowa wraz z preferencyjnymi warunkami pomocy publicznej obowiązującej w specjalnej strefie ekonomicznej oraz oferowaną przez gminę miejską. – Możliwość współpracy pracodawców ze szkolnictwem zawodowym oraz kooperacji z miejskimi zakładami produkcyjnymi wzbudziło spore zainteresowanie wśród uczestników. Było to cenne spotkanie Lubaczowa z Polonią Gospodarczą Świata na tarnowskiej ziemi – podsumowuje P. Głaz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze