Znakomicie w ogólnopolskich konkursach chemicznych spisała się dwójka podopiecznych Mariana Sztaby, nauczyciela chemii w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu – Michał Kopyt i Piotr Pawłucki.
Obaj są tegorocznymi maturzystami. Najpierw wystartowali w ogólnopolskim finale LXI Olimpiady Chemicznej w Warszawie. Obaj stanowili dokładnie połowę reprezentacji Podkarpacia na tej niezwykle prestiżowej przedmiotowej olimpiadzie. Kilkanaście dni później poszli za ciosem. Michał Kopyt dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium! Najpierw dokonał tego w finale Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, potem w finale 51. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piotr Pawłucki zdobył tytuł laureata tejże imprezy. Warto dodać, że zadanie było bardzo trudne, zmagania trwały bowiem aż dwa dni. Pierwszego dnia najlepsi szkolni chemicy w Polsce rywalizowali przez 5 godzin w laboratorium, drugiego dnia przez tyleż samo godzin podczas zawodów teoretycznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze