Reklama

Michał Kopyt – chemiczny gigant

Znakomicie w ogólnopolskich konkursach chemicznych spisała się dwójka podopiecznych Mariana Sztaby, nauczyciela chemii w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu – Michał Kopyt i Piotr Pawłucki.

Obaj są tegorocznymi maturzystami. Najpierw wystartowali w ogólnopolskim finale LXI Olimpiady Chemicznej w Warszawie. Obaj stanowili dokładnie połowę reprezentacji Podkarpacia na tej niezwykle prestiżowej przedmiotowej olimpiadzie. Kilkanaście dni później poszli za ciosem. Michał Kopyt dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium! Najpierw dokonał tego w finale Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, potem w finale 51. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piotr Pawłucki zdobył tytuł laureata tejże imprezy. Warto dodać, że zadanie było bardzo trudne, zmagania trwały bowiem aż dwa dni. Pierwszego dnia najlepsi szkolni chemicy w Polsce rywalizowali przez 5 godzin w laboratorium, drugiego dnia przez tyleż samo godzin podczas zawodów teoretycznych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości