Reklama

Miejska Gra Filmowa

W Przemyślu po raz czwarty odbyła się Miejska Gra Filmowa. Impreza popularyzująca zarówno kinematografię, jak i nasze miasto. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: „Strach się bać!”, nawiązujące do horroru jako gatunku filmowego inspirującego twórców poszczególnych zadań zabawy.

Uczestnikami gry byli uczniowie przemyskich szkół ponadgimnazjalnych, zaś organizatorami społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Zadania inspirowane konkretnymi filmami były pretekstem do wspólnej zabawy i rywalizacji[paywall].

– Miejska Gra Filmowa to impreza realizowana w ramach projektu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stanowi pretekst do dobrej zabawy, ale jest też ciekawą i oryginalną formą realizacji edukacji filmowej – tłumaczy koordynator akcji, Regionalny Lider Filmoteki Szkolnej Ewa Musiał. – Aktywizuje nie tylko uczestników, ale też organizatorów i uczniów, którzy potrafią zapanować nie tylko nad wartością merytoryczną zabawy, ale też pozyskać sponsorów, rozpropagować działanie w mieście i sprawnie poprowadzić jego realizację – dodała. Zwycięzcami gry okazali się uczniowie I LO, drugie miejsce zajęła reprezentacja II LO, zaś na trzecim znalazła się druga reprezentacja II LO – „Morawa”.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom: Urzędowi Miasta Przemyśl, PCKiN „Zamek”, Centrum Kulturalnemu, Towarzystwu Muzycznemu, Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej, Młodzieżowemu Domowi Kultury oraz księgarni Libera, firmie Infores, a także pizzeriom Margherita i Pizza Cafe.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości