W Przemyślu po raz czwarty odbyła się Miejska Gra Filmowa. Impreza popularyzująca zarówno kinematografię, jak i nasze miasto. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: „Strach się bać!”, nawiązujące do horroru jako gatunku filmowego inspirującego twórców poszczególnych zadań zabawy.
Uczestnikami gry byli uczniowie przemyskich szkół ponadgimnazjalnych, zaś organizatorami społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Zadania inspirowane konkretnymi filmami były pretekstem do wspólnej zabawy i rywalizacji[paywall].
– Miejska Gra Filmowa to impreza realizowana w ramach projektu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stanowi pretekst do dobrej zabawy, ale jest też ciekawą i oryginalną formą realizacji edukacji filmowej – tłumaczy koordynator akcji, Regionalny Lider Filmoteki Szkolnej Ewa Musiał. – Aktywizuje nie tylko uczestników, ale też organizatorów i uczniów, którzy potrafią zapanować nie tylko nad wartością merytoryczną zabawy, ale też pozyskać sponsorów, rozpropagować działanie w mieście i sprawnie poprowadzić jego realizację – dodała. Zwycięzcami gry okazali się uczniowie I LO, drugie miejsce zajęła reprezentacja II LO, zaś na trzecim znalazła się druga reprezentacja II LO – „Morawa”.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom: Urzędowi Miasta Przemyśl, PCKiN „Zamek”, Centrum Kulturalnemu, Towarzystwu Muzycznemu, Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej, Młodzieżowemu Domowi Kultury oraz księgarni Libera, firmie Infores, a także pizzeriom Margherita i Pizza Cafe.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze