Bogactwo dań tradycyjnych i nie tylko. Smaki, z których słynie ziemia jarosławska. Wyroby regionalne z okolic oraz warsztaty kuchni i sztuki ludowej. Wszystkie te elementy złożyły się na odbywający się kilka dni temu Jarmark Smaków Ziemi Jarosławskiej.
Pomimo upalnej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach sztuki i kuchni ludowej, przygotowanych przez Lokalną Grupę Działania. W wydarzeniu uczestniczyli wystawcy z Jarosławia i okolic. Prezentowali regionalne potrawy i wyroby[paywall]. Można było zasmakować znakomitych dań oraz spróbować win z okolicznych winnic. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysocku oraz Piaskach zachęcały do próbowania swoich potraw. Chętnych do degustacji nie brakowało. Elżbieta Perenc z Rudołowic przygotowała bogatą ofertę miodów. Była również część artystyczna w postaci koncertów oraz konkursy. Chętni mogli wziąć udział w turnieju „Z babcinej spiżarni”. Posłuchać można było muzyki w wykonaniu okolicznych kapel i miło spędzić niedzielne popołudnie. Wystąpili m.in.: Kapela Sołtysa, Pawłosiowianie i Familia. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Good Play. Organizatorami jarmarku byli: burmistrz Jarosławia i starosta jarosławski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze