Do połowy przyszłego roku ma potrwać realizacja inwestycji, na którą z niecierpliwością czekają mieszkańcy trzech miejscowości gminy Radymno.
Chodzi o budowę kanalizacji sanitarnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami i założeniami, w połowie 2023 r. mieszkańcy Michałówki, Grabowca i Nienowic będą mogli korzystać z sieci kanalizacyjnej, która w dużym stopniu poprawi jakość i komfort ich życia. Gwarantem tego ma być parafowana w drugim tygodniu kwietnia umowa z wykonawcą prac, którym będzie konsorcjum firm Budomont w Rzeszowie i Budamex Przeworsk. Podczas jej podpisania – oprócz wykonawców i prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Radymno Adama Lisańczuka, obecni byli oczywiście gospodarz gminy Bogdan Szylar i radni Piotr Łohin oraz Artur Styrczula. Inwestycja kosztować będzie[paywall] 12 mln 820 tys. 232,66 zł, przy czym ponad 5,7 mln to finansowe wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz subwencji rządowej pozyskanej przez gminę. Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno, sprawujące pieczę nad gospodarką wodno-ściekową w gminie.
Wybudowana sieć kanalizacyjna będzie miała 13 km długości. Jak zapowiada gmina, planowane przedsięwzięcie ma się przyczynić do dalszej rozbudowy sieci na terenie miejscowości przygranicznych. W ramach tego przedsięwzięcia ma bowiem powstać rurociąg pod Sanem, który połączy sieć z nowo wybudowaną oczyszczalnią ścieków w Świętem. Nie bez znaczenia jest także kwestia ochrony środowiska, która gminie leży na sercu. Jak zapowiadają jej władze, wspomniane 3 miejscowości nie są ostatnimi, jakie planuje doposażyć w kanalizacje sanitarne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze