Reklama

Mieszkańcy doczekają się kanalizacji

Do połowy przyszłego roku ma potrwać realizacja inwestycji, na którą z niecierpliwością czekają mieszkańcy trzech miejscowości gminy Radymno.

Chodzi o budowę kanalizacji sanitarnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami i założeniami, w połowie 2023 r. mieszkańcy Michałówki, Grabowca i Nienowic będą mogli korzystać z sieci kanalizacyjnej, która w dużym stopniu poprawi jakość i komfort ich życia. Gwarantem tego ma być parafowana w drugim tygodniu kwietnia umowa z wykonawcą prac, którym będzie konsorcjum firm Budomont w Rzeszowie i Budamex Przeworsk. Podczas jej podpisania – oprócz wykonawców i prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Radymno Adama Lisańczuka, obecni byli oczywiście gospodarz gminy Bogdan Szylar i radni Piotr Łohin oraz Artur Styrczula. Inwestycja kosztować będzie[paywall] 12 mln 820 tys. 232,66 zł, przy czym ponad 5,7 mln to finansowe wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz subwencji rządowej pozyskanej przez gminę. Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno, sprawujące pieczę nad gospodarką wodno-ściekową w gminie.

Wybudowana sieć kanalizacyjna będzie miała 13 km długości. Jak zapowiada gmina, planowane przedsięwzięcie ma się przyczynić do dalszej rozbudowy sieci na terenie miejscowości przygranicznych. W ramach tego przedsięwzięcia ma bowiem powstać  rurociąg pod Sanem, który połączy sieć z nowo wybudowaną oczyszczalnią ścieków w Świętem. Nie bez znaczenia jest także kwestia ochrony środowiska, która gminie leży na sercu. Jak zapowiadają jej władze, wspomniane 3 miejscowości nie są ostatnimi, jakie planuje doposażyć w kanalizacje sanitarne.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama