Reklama

Mieszkańcy mają swoją siłownię pod chmurką i boisko. Pomysły na kolejne inwestycje też już są

Sołectwo Wapowce po raz drugi z rzędu stało się beneficjentem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. W efekcie mieszkańcy zyskali przyjemny teren do rekreacji, którego do tej pory brakowało. Mowa o siłowni pod chmurką oraz ogrodzonym boisku do piłki nożnej i siatkówki.

Sołtys Wapowiec Dariusz Kinasz wyjaśnia, że pieniądze na realizację inwestycji (całkowita wartość zadania wyniosła 28 105,11 zł) pochodzą częściowo z funduszy sołeckich, a częściowo z budżetu samorządu województwa podkarpackiego, a konkretnie z puli przeznaczonej jako wsparcie dla gmin, które zdecydowały się realizować projekty mające na celu: integrację i aktywizację społeczności wiejskich, zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych oraz modernizację przestrzeni wiejskiej.

W Wapowcach finalizacji doczekała się inwestycja, której założeniem było zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej, obejmujące powstanie siłowni zewnętrznej i zakup wyposażenia sportowego.

– W tym roku udało się nam załapać na dofinansowanie inwestycji rozpoczętej w roku ubiegłym. Zrealizowany został drugi etap[paywall] planowanych prac. Pierwszym było przygotowanie terenu wokół świetlicy i ogrodzenie go. W ramach drugiego powstała tutaj siłownia zewnętrzna obejmująca 6 urządzeń oraz tak zwaną małą architekturę, czyli ławki i kosze, ponadto udało się zakupić: bramki do piłki nożnej, słupki i siatkę do gry w siatkówkę – wylicza D. Kinasz.

– Chodziło o to, żeby uatrakcyjnić to miejsce, stworzyć mieszkańcom teren do rekreacji i wypoczynku, a dzieciom zapewnić bezpieczeństwo. Teraz nie będzie już ryzyka, że dziecko wybiegnie za piłką na ulicę, bo zatrzyma ją ogrodzenie – dodaje, podkreślając, że już są plany tego, co należałoby zrobić w przyszłym roku.

– Mamy w planie zagospodarowanie i ogrodzenie placu niedaleko boiska. Chcielibyśmy, żeby powstał tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, ale wiadomo, wszystkie te urządzenia są drogie, więc też będziemy szukali jakiś możliwości skorzystania z środków zewnętrznych. Najpierw musimy to jednak ogrodzić, bo bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, obiekt musi być zamknięty – uściśla sołtys.

Sami wykonali część prac

W przygotowanie terenu pod ukończoną niedawno inwestycję włączyli się sami mieszkańcy Wapowiec, m.in. członkowie Stowarzyszenia dla Wsi Wapowce, strażacy ochotnicy z tutejszej OSP i pojedynczy wolontariusze oraz Stanisław Rowiński, właściciel firmy Auto Serwis. Miejscowe gospodynie zadbały z kolei o to, by nikt nie był głodny.

Reklama

– Takie miejsce było tu po prostu potrzebne. Skorzystają i starsi, i młodzież. Jest gdzie przyjść, usiąść, poruszać się i poćwiczyć – cieszy się gospodarz wsi.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krzychu - niezalogowany 2020-12-10 21:17:12

    Młodzież  to szybko przetestuje 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama