Reklama

Mieszkańcy: – Naprawdę nie trzeba cudów, wystarczy pół wywrotki gruzu

Jadąc ulicą Smolki w górę, mniej więcej w jej połowie, po lewej stronie mija się wjazd prowadzący na podwórko. Dla zmotoryzowanych mieszkańców kamienicy 13A to codzienna droga przez mękę. Nawierzchnia jest usłana różnej głębokości dziurami. Jest ich tak dużo, że problem z przemierzeniem wąskiego odcinka jest z każdym dniem coraz większy. Apele mieszkańców o choć doraźne załatwienie sprawy jak dotąd pozostają głuche.

Z prośbą o zajęcie się tematem i pomoc w interwencji u władz miasta zwrócił się do redakcji jeden z mieszkańców kamienicy przy Smolki 13A. Jak zrelacjonował, problem feralnego wjazdu naświetlił już i włodarzowi miasta – poprzez platformę społecznościową, na której ten stara się utrzymywać aktywny kontakt z mieszkańcami, i jednemu z miejskich radnych, który wystosował w tej sprawie interpelację do magistratu.

– Poprosiłem o pomoc nasze władze, a także prezydenta miasta dla mieszkańców kamienicy 13A. Chodzi o wjazd z ulicy Smolki, który prowadzi w podwórze i do bramy wejściowej tej kamienicy. Jest w tak w fatalnym stanie, że mieszkańcy mają już problem z wjechaniem swoimi samochodami, po prostu można się zawiesić na nierównościach. A za niedługo nie wjadą tam nawet samochody służb medycznych czy mundurowych. Owszem, wiemy, że planowana jest przebudowa tej ulicy i wtedy być może będzie wzięte pod uwagę poprawienie wjazdu, tak przynajmniej wynika ze słów pana prezydenta, który odpisał na post. Obiecano nam zorganizowanie wywrotki jakiegoś materiału, aby wyrównać wjazd choć tymczasowo – do momentu całkowitego remontu ulicy Smolki – przedstawił sytuację...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 67% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/04/2024 16:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama