Reklama

Mieszkańcy oddali 841 głosów. Zwycięski projekt budżetu obywatelskiego wybrany!

W zakończonym właśnie głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego miasta Radymna największą przychylność mieszkańców zdobył projekt przebudowy placu zabaw na os. Jana Pawła II. Koncepcję tę poparło aż 451 mieszkańców i to właśnie ten projekt skierowany zostanie do realizacji w przyszłym roku.

– Kiedy w ubiegłym roku z mojej inicjatywy wdrożyliśmy w Radymnie koncepcję budżetu obywatelskiego, myśleliśmy o powierzeniu mieszkańcom odpowiedzialności za rozwój miasta, stworzeniu możliwości, by różne środowiska mogły decydować o tym, jak zmienia się ich otoczenie – mówił burmistrz Mieczysław Piziurny, podsumowując głosowanie, którego wyniki zostały podane do publicznej wiadomości 14 października.

– I w tym roku wyszło to doskonale: mieszkańcy zgłosili bardzo ciekawe, kreatywne propozycje, a potem włożyli ogrom pracy, by wypromować swoje pomysły i przekonać sąsiadów do głosowania – podkreślił, gratulując autorom zwycięskiego projektu.

Zaznaczył przy tym, że ma nadzieję, że[paywall] wyłoniona w drodze głosowania inicjatywa przyniesie wiele pożytku mieszkańcom osiedla Jana Pawła II i tej części miasta.

Swój typ w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego 2023 mieszkańcy Radymna mogli wskazać do 30 września, decydując tym samym o przeznaczeniu 100 tys. zł z miejskiej kasy na konkretną inwestycję.

Do wyboru mieli trzy (tyle projektów zostało zgłoszonych, i tyle przeszło standardową procedurę weryfikacji). Znaczna część głosujących (aż 451 mieszkańców) uznała, że na realizację najbardziej zasługuje pomysł rozbudowy placu zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej i monitoringiem na os. Jana Pawła II.

Inwestycja ma być zlokalizowana przy ul. Kolejowej. Pomysł ten zakłada dokończenie istniejącego tam placu zabaw poprzez uzupełnienie go dodatkowymi elementami w postaci domku ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową oraz kilkoma mniejszymi.

W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest również wspomniana już siłownia zewnętrzna, na której znajdą się takie urządzenia, jak: „narciarz”, „rowerek”, „wioślarz”, „twister i inne. Nad bezpieczeństwem korzystających z tej infrastruktury czuwać będą 2 kamery monitoringu. Pomysł stworzenia takiego miejsca zabaw i rekreacji w tej lokalizacji najwidoczniej najbardziej przemówił do radymian.

Reklama

Inwestycja nad ZEK-iem i plac zabaw w centrum przepadły

W głosowaniu przegrały natomiast dwa pozostałe koncepty, czyli: projekt o nazwie: „Zalew ZEK wizytówką Miasta Radymna” i propozycja budowy placu zabaw na zieleńcu przy ul. Lwowskiej. Koszt realizacji i jednego, i drugiego oszacowany był na sumę 100 tys. zł.

Pierwszy zakładał stworzenie dużego, oświetlonego napisu „#RADYMNO” na tle zalewu ZEK, budowę drewnianych mostków nad rowem melioracyjnym, pomiędzy parkingiem a plażą, i rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej przy kąpielisku.

Drugi przewidywał natomiast utworzenie terenu rekreacyjnego w centrum miasta, przewidzianego dla najmłodszych.

Ci, którzy głosowali na jedną z tych dwóch propozycji, mogą się poczuć zawiedzeni, ale podpis burmistrza na dokumentach stanowiących oficjalne zatwierdzenie wyników głosowania został już oficjalnie złożony, więc odwrotu od decyzji mieszkańców nie ma.


fot.UM Radymna
Burmistrz M. Piziurny dokumenty stanowiące oficjalne zatwierdzenie wyników głosowania podpisał w towarzystwie Lesław Kotyli, przewodniczącego zarządu osiedla, na terenie którego zrealizowana będzie zwycięska inwestycja.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama