Reklama

Mieszkańcy proszą o remont. Spółdzielnia nie zapomniała

Bloki przy ulicy Ofiar Katynia na Płytach mają różnych administratorów, choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wszystkimi zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Płyta”, której prezesuje Marzena Cieśla. Są jednak rodzynki, takie jak ten zlokalizowany pod numerem 12A.

 Blok 12A należy do Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a administratorem jest ADM Kazanów. Blok z zewnątrz wygląda bardzo ładnie, widać, że niedawno został odnowiony i ocieplony. Znacznie gorzej wygląda teren przed wejściami do pięciu klatek schodowych. Rozkruszony asfalt, obok grzęzawisko  powstałe po najmniejszym nawet opadzie deszczu. O to mają pretensje lokatorzy[paywall].

– Od co najmniej dziesięciu lat otoczenie naszego bloku wygląda fatalnie. A przecież mamy XXI wiek. Po wielokrotnych interwencjach w ubiegłym roku jacyś fachowcy zasypali te wielkie dziury w drodze żwirem ze smołą. Kiedy przyszły ciepłe miesiące, marnej jakości smoła rozpływała się. Chodziliśmy po takim lepiącym się podłożu, niszcząc obuwie, ale też  podłogi w mieszkaniach. A dziury po kilku miesiącach były jeszcze większe – tłumaczą lokatorzy. – Pani w administracji podczas rozmowy telefonicznej stwierdziła, że nikogo z bloku nie było na zebraniu, aby poruszyć ten temat. Nasze pytanie brzmi: czy pani z administracji musi w takim razie przychodzić do nas po czynsz? Mamy wzajemnie zobowiązania wobec siebie i nikt nikogo nie powinien prosić. Nawet jeśli cały teren nie należy do spółdzielni, to chyba rozmowa z właścicielem przyległego gruntu nie zaszkodzi i można się porozumieć. Lokatorom należą się godne warunki , bo w zdecydowanej większości płacą niemałe pieniądze, a mieszkają w gorszym otoczeniu niż eksmitowani do bloków rotacyjnych. O klatkach schodowych już nie wspominam, te aż proszą się o remont! Jeśli w tym roku spółdzielnia nie naprawi wieloletnich zaniedbań, tematem zajmą się inne instytucje, bo w nieskończoność nie można czekać – podsumowali.


fot.Mariusz Godos
Drzwi wejściowe do klatek schodowych również nie wyglądają najlepiej. Ale ktoś musiał je uszkodzić...

Reklama

Minus na koncie

Nie bez kozery wspomnieliśmy, że blok 12A jest po termomodernizacji wykonanej przez PSM. – Ociepliliśmy i odremontowaliśmy ten blok z zewnątrz, bo to był dla nas, ale myślę, że i dla wszystkich mieszkańców priorytet. Wymieniliśmy także drzwi wejściowe do klatek schodowych. Nie wystarczyło jednak pieniędzy z funduszu remontowego, które zgromadzili mieszkańcy tego bloku, musieliśmy pożyczyć je z funduszy przy innych naszych obiektach. Przecież mieszkańcy o tym wiedzieli, więc nie rozumiem ich pretensji. Dziwi mnie, że nie zwrócili się o wyjaśnienie do nas, tylko napisali do mediów. Nie mamy przed nimi żadnych tajemnic. Wiedzą o stanie swojego funduszu remontowego. Nie jest tak, że zapomnieliśmy o tym bloku i jego mieszkańcach. Nie chcą więcej płacić, a chcą więcej mieć. Tak się nie da. Owszem, teren wokół nie wygląda najlepiej, ale to wina samych lokatorów. Tam de facto nie ma parkingu, rozjeździli pobliski trawnik, więc tworzą się kałuże. Oczywiście można drogę poszerzyć, ale na to trzeba pieniędzy, a tych nie mamy. Doprowadzimy ten teren do używalności, ale nie położymy tam asfaltu, bo to koszt rzędu 100 tysięcy złotych – tłumaczy prezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Kurosz. – Mówią także o klatkach schodowych i drzwiach wejściowych. A niechże sami o to zadbają! Sami je dewastują, sami rozbijają szyby w drzwiach. Przecież nie będziemy zatrudniać dozorcy. Raz jeszcze podkreślę: nie zapomnieliśmy o tych lokatorach i w miarę możliwości poprawimy nawierzchnię przed blokiem – zapewnił prezes PSM.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2017-03-04 20:37:34

    Również podobne lub gorsze warunki panuja na ul. Grochowskiej i przynaleznych do niej ulic. m.in Piasta Kołodzieja, Regera.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    er - niezalogowany 2017-03-05 12:36:42

    oj, nie tylko, na Rogozinskiego też syf

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkanka - niezalogowany 2017-03-05 20:23:49

    Szkoda, że  na zdjęciu  nie widać placu zabaw. Pamięta  czasy PRLU! Odmalowanie to nie wszystko :/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama