Reklama

Mieszkańcy: – Ta droga to kompletna fuszerka!

18/04/2015 08:15

W ubiegłym roku wyremontowano odcinek około 1800 metrów drogi łączącej miejscowości Wietlin III i Wietlin I. Wykonane prace nie satysfakcjonują jednak mieszkańców. Trudno się dziwić, skoro po 4 dniach od naprawy nawierzchni potrzebny był kolejny remont.

– Droga po remoncie była gładka i równa. Dziś widać pofałdowania i krzywizny, przez co woda stoi, zamiast spływać do rowu. Na poboczach miejscami sypana była glina, którą przyprószono klińcem. Teraz dostała się tam woda, więc gdy auto wjeżdża na pobocze, wszystko się rozjeżdża – skarży się mieszkaniec Wietlina.

Prace przy drodze wykonywane były od lipca do września 2014 roku. Głównym wykonawcą była firma Strabag. Po zakończeniu remontu wspomnianego odcinka wydawało się, że droga będzie służyć mieszkańcom przez długie lata. Stało się inaczej. Po 4 dniach od sfinalizowania inwestycji rozpoczęły się prace naprawcze. Mieszkańcy nie byli w stanie uwierzyć, że świeżo odremontowany fragment drogi już po kilku dniach wymagał ponownych napraw. – Jak tu się cieszyć z nowej drogi, skoro to łata na łacie – skarży się mieszkaniec Wietlina. 

Najlepsza metoda

Głównym inwestorem był Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. Dyrektor wspomnianej instytucji Janusz Obłoza tak tłumaczy konieczność przeprowadzenia po kilku dniach robót poprawkowych.

– Podczas realizacji zadania natrafiono na miejsca o słabej nośności gruntu, tak zwane odcinki przełomowe. Największy odcinek, o długości 310 metrów bieżących i powierzchni 1736 metrów kwadratowych, został przebudowany poprzez wymianę gruntu i wykonanie stabilizacji cementem, co pochłonęło kwotę 106 tysięcy złotych. Powiatowy Zarząd Dróg podjął decyzję, że miejsca o niewielkiej powierzchni będą wzmacniane po zakończeniu robót i odwzorowaniu na wykonanej powierzchni, celem uniknięcia kosztownych badań geologicznych. Z punktu finansowego to najlepsza metoda, stosowana często na drogach lokalnych. Droga Wietlin I – Wietlin III jest odcinkiem o bardzo małym znaczeniu w sieci dróg powiatowych, o czym świadczy fakt, że przez kilkadziesiąt lat nie była remontowana ani odśnieżana. W chwili obecnej służy głównie jako droga dojazdowa do pól. W związku z małym ruchem samochodów ciężarowych nie ma potrzeby budowania poboczy o parametrach dla ruchu ciężkiego. 

Reklama


Tak po remoncie wygląda droga Wietlin I – Wietlin III.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości