Inwestycje na ZEK-u i w infrastrukturę klubu piłkarskiego – tego chcą mieszkańcy Radymna. W zakończonym niedawno głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego właśnie te dwa pomysły zdobyły łącznie 758 głosów.
Zapowiadane już od pewnego czasu konsultacje w sprawie inwestycji w mieście, zwane budżetem obywatelskim, okazały się trafionym pomysłem. Wprawdzie koncepcje na rozdysponowanie 100 tys. zł, które miasto przeznaczyło na inwestycje w ramach BO, były tylko 4, ale w zasadzie każdy z pomysłów miał pokaźne grono zwolenników. To przełożyło się[paywall] na naprawdę dobrą frekwencję – swój głos w „budżecie” oddało blisko 1200 mieszkańców. Ostatecznie, co może być też sygnałem dla włodarzy miasta odnośnie kierunków rozwoju Radymna, największe poparcie miał stosunkowo niedrogi projekt rozwoju infrastruktury rekreacyjnej nad zalewem ZEK, obejmujący stworzenie kolejnych wierzbowych altan w okolicach plaży. Ledwie 18 głosów mniej zyskała koncepcja rozbudowy miejskiego stadionu o budkę dla spikera, nagłośnienie i tablicę wyników. Wynik ten nie może dziwić, jak bowiem pokazują doświadczenia budżetów obywatelskich realizowanych w ościennych gminach i miastach, społeczność kibicowska zwykle potrafi się zmobilizować i zrealizować swoje cele. Jako że w regulaminie BO w Radymnie widnieje zapis, że wykonane zostaną zadania z największą liczbą głosów do wyczerpania puli środków, plany realizacji swoich koncepcji odłożyć mogą pomysłodawcy dwóch kolejnych projektów. Na budowę siłowni w obrębie ulic Kolejowej i Jana Pawła II zagłosowało 242 mieszkańców, a za pomysłem budowy placu zabaw przy dawnej podstawówce były 153 osoby. Przed nami ostatnie dwa etapy realizacji budżetu obywatelskiego w Radymnie: wprowadzenie przez radę miasta zwycięskich koncepcji do uchwały budżetowej na 2022 rok oraz wykonanie założonych robót na ZEK-u i stadionie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze