Reklama

Mikołajkowa akcja charytatywna dla hospicjum

– Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania tak wielu osób i chęci niesienia pomocy, pomimo trudności związanych z pandemią. Cieszy, że nie zapominamy o tych, którzy zmagają się na co dzień z chorobą swoich dzieci. Bardzo dziękuję za tę pomoc – powiedziała koordynatorka akcji charytatywnej w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu Bernadetta Pajda.

Mimo szeregu obostrzeń, zdalnej nauki, braku możliwości swobodnego poruszania się w określonych godzinach przez dzieci i młodzież, kilka tygodni temu rozpoczęła się III edycja mikołajkowej akcji charytatywnej „Dary dla dzieci z hospicjum”, której inicjatorem jest Anna Ramocka, mama jednej z uczennic ZSDGiL.

Celem akcji było zebranie najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: produkty spożywcze, kosmetyki, pościel czy zabawki dla chorych dzieci z hospicjum w Rzeszowie oraz ich rodzin. Uczniowie oraz grono pedagogiczne sukcesywnie dostarczali do szkoły najpotrzebniejsze rzeczy. Do zbiórki dołączyła zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu oraz mieszkańcy gminy Bircza.

– Nasi uczniowie wielokrotnie udowodnili, jak wspaniałą społecznością jest szkoła – aktywną  nie tylko w zwieńczonych sukcesami działaniach edukacyjnych czy sportowych, ale również w takich, których celem jest niesienie pomocy osobom najbardziej jej potrzebującym – podsumowała B. Pajda.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama