Reklama

Milion dla przemyskiej uczelni. Przełoży się na realne korzyści dla studentów?

12/03/2019 13:33

Spotkanie poświęcone programowi „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości”, promującemu publiczne uczelnie zawodowe, odbyło się w ostatnim tygodniu lutego w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uczestniczył w nim minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wizyta ministra była okazją do przekazania na ręce rektora przemyskiej uczelni dra Pawła Treflera czeku w wysokości 1 mln  zł na podniesienie jakości kształcenia.

Co roku maksymalnie[paywall] 15 publicznych uczelni zawodowych, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, otrzymuje dodatkowe pieniądze w ramach programu „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości”. W tej grupie znalazła się PWSW w Przemyślu.  

Przemyska Alma Mater uzyskała pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz pozytywny wynik monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), który pozwala precyzyjnie określić, po jakiej uczelni i po jakim kierunku absolwenci znajdują najszybciej pracę oraz jaki jest poziom ich wynagrodzeń. Źródłem informacji były dane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz ze zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym.

Na spotkaniu w murach uczelni mówiono o edukacyjnym rozwoju Przemyśla, dofinansowaniu placówki, podwyżkach pensji dla nauczycieli, podniesieniu poziomu szkolnictwa i rozwoju nowych kierunków (bezpieczeństwo transgraniczne, informatyka w biznesie, produkcja kosmetyków). Dywagowano też o przeniesieniu ważnych instytucji do Przemyśla, konieczności kontynuowania programu płatnych praktyk, wpływie samorządu studenckiego na uczelnię, a także nowej strukturze –  Radzie Uczelni PWSW.


IR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2019-03-12 13:44:34

    Coś się dzieje w Tym Przemyślu.Dobrze że Warszawa o Nas nie zapomniała?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wiesia - niezalogowany 2019-03-12 16:01:43

    Tylko w jeden sposób można pomóc studentom, należy zatrudnić  prawdziwą kadrę. Dzisiaj gdy wykładowcami są urzędnicy miejscy z różnych instytucji to tym młodym ludziom robi się krzywdę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Peq - niezalogowany 2019-03-13 21:27:14

    Dokładnie pani Wiesia ma rację studiowałem tam 3 lata na SM wiele jest tam do zmieniania 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama