Spotkanie poświęcone programowi „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości”, promującemu publiczne uczelnie zawodowe, odbyło się w ostatnim tygodniu lutego w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uczestniczył w nim minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Wizyta ministra była okazją do przekazania na ręce rektora przemyskiej uczelni dra Pawła Treflera czeku w wysokości 1 mln zł na podniesienie jakości kształcenia.
Co roku maksymalnie[paywall] 15 publicznych uczelni zawodowych, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, otrzymuje dodatkowe pieniądze w ramach programu „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości”. W tej grupie znalazła się PWSW w Przemyślu.
Przemyska Alma Mater uzyskała pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz pozytywny wynik monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), który pozwala precyzyjnie określić, po jakiej uczelni i po jakim kierunku absolwenci znajdują najszybciej pracę oraz jaki jest poziom ich wynagrodzeń. Źródłem informacji były dane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz ze zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym.
Na spotkaniu w murach uczelni mówiono o edukacyjnym rozwoju Przemyśla, dofinansowaniu placówki, podwyżkach pensji dla nauczycieli, podniesieniu poziomu szkolnictwa i rozwoju nowych kierunków (bezpieczeństwo transgraniczne, informatyka w biznesie, produkcja kosmetyków). Dywagowano też o przeniesieniu ważnych instytucji do Przemyśla, konieczności kontynuowania programu płatnych praktyk, wpływie samorządu studenckiego na uczelnię, a także nowej strukturze – Radzie Uczelni PWSW.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Coś się dzieje w Tym Przemyślu.Dobrze że Warszawa o Nas nie zapomniała?
Tylko w jeden sposób można pomóc studentom, należy zatrudnić prawdziwą kadrę. Dzisiaj gdy wykładowcami są urzędnicy miejscy z różnych instytucji to tym młodym ludziom robi się krzywdę.
Dokładnie pani Wiesia ma rację studiowałem tam 3 lata na SM wiele jest tam do zmieniania
Pan minister wprowadził deregulacje zawodów:https://wpolityce.pl/polityka/155792-dostep-do-50-zawodow-otwarty-sejm-uchwalil-ustawe-deregulacyjna-gowin-to-pierwszy-krok-deregulacja-obejmie-jeszcze-ok-200-zawodow
Coś się dzieje w Tym Przemyślu.Dobrze że Warszawa o Nas nie zapomniała?
Tylko w jeden sposób można pomóc studentom, należy zatrudnić prawdziwą kadrę. Dzisiaj gdy wykładowcami są urzędnicy miejscy z różnych instytucji to tym młodym ludziom robi się krzywdę.
Dokładnie pani Wiesia ma rację studiowałem tam 3 lata na SM wiele jest tam do zmieniania