Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska jest jedyną uczelnią zawodową z Podkarpacia, która została nagrodzona przez ministra Jarosława Gowina w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości. Otrzymała kwotę miliona złotych.
Wsparcie w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości jest zagwarantowane w Konstytucji dla Nauki. Co roku maksymalnie 15 publicznych uczelni zawodowych – te, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów – otrzymuje dodatkowe pieniądze[paywall]. – W ścisłej współpracy między ministerstwem a środowiskiem akademickim unowocześniamy polskie uczelnie – tak, aby nauka, szkolnictwo wyższe w jak największym stopniu stały się kołem zamachowym rozwoju gospodarczego Polski. Szczególnie ważną misję sprawują uczelnie zawodowe – Konstytucja dla Nauki zdecydowanie podnosi rangę tych uczelni, a wynika to z oczywistych potrzeb polskiej gospodarki, polskiego biznesu i przede wszystkim – polskich studentów. W oparciu o bardzo szczegółowe dane wyłaniamy 15 uczelni, które najlepiej kształcą pod kątem potrzeb rynku pracy – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Tegoroczna uroczystość była drugą edycją projektu i kolejnym sukcesem Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Drugie miejsce PWSW (spośród 15 nagrodzonych uczelni zawodowych) J. Gowin ogłosił podczas spotkania 7 lutego br. w gmachu MNiSW.
Rektor przemyskiej PWSW już wie, na co wykorzysta pieniądze. – Myślę, że wygrane przez uczelnię pieniądze zostaną w tym roku w znacznej mierze przeznaczone na wzmocnienie kierunku pielęgniarstwa, a także na uruchomienie nowych oraz rozwój już istniejących – zapewnił.
Premia finansowa jest wypłacana uczelniom w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia, np. na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów.
Nagrodzone uczelnie (w kolejności zajętych miejsc):
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lokalna "sorbona" edukuje "szybko" i "sprawnie". Na tzw. "tajnych kompletach" "wybitne" kadry polityczne i wszelakich służb "odbierają" przyspieszoną edukację słusznie wychodząc z założenia, że "papier cza mieć"
do miś - BRAWO nic dodać ,nic ująć !!!!!!!!
Wszystko w porządku,tylko gdzie Ci absolwenci osiągają te zawodowe sukcesy,bo chyba nie w Przemyślu?
"Zawodowe" często nepotyczne i kolesiowskie sukcesy osiągają w państwowych służbach, instytucjach, spółkach skarbu państwa, gdzie w ramach programu RODZINA NA SWOIM zwanym inaczej KORYTO+ krzewią prorodzinną politykę w ramach BMW (bierny mierny wierny)
Kiedy w koncu ta" UCZELNIA "przestanie" drenowac kieszenie podatnikow czyli nas
Wspaniałe miejsce do zdobywania papieru dla naszych lokalnych władz. Żenada!!!
och,ach,och,ach!
Lokalna "sorbona" edukuje "szybko" i "sprawnie". Na tzw. "tajnych kompletach" "wybitne" kadry polityczne i wszelakich służb "odbierają" przyspieszoną edukację słusznie wychodząc z założenia, że "papier cza mieć"
do miś - BRAWO nic dodać ,nic ująć !!!!!!!!