Reklama

Milion złotych na szerokopasmowy internet

Prawie 1 mln zł – tyle w br. wyniesie dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa na przyłączenie do szerokopasmowego internetu. Z wnioskiem o dotację do wojewody podkarpackiego wystąpiło siedem gmin: Stubno, Przemyśl, Medyka, Radymno, Żurawica, Przeworsk i Dębica.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska otrzymała pozytywną decyzję ministra administracji i cyfryzacji w tej sprawie. Pieniądze trafią do wszystkich gmin.

– Środki przeznaczone zostaną na informatyzację, rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechnianie szerokopasmowego dostępu do internetu w szkołach i bibliotekach. Łączna kwota przyznanej dotacji wyniosła dokładnie 930 tysięcy 480 złotych – powiedziała rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska. Warto dodać, że podkarpackie było jednym z pięciu województw (obok opolskiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego), które złożyło wniosek o dotację. Pieniądze powinny być wykorzystane przez samorządy jeszcze w 2015 r.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    justi - niezalogowany 2015-07-11 19:35:00

    A Bircza jak zwykle ,w czarnej du...e

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ella - niezalogowany 2015-07-12 21:28:29

    No tak, pozostali mają, więc po co?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Fox - niezalogowany 2015-07-12 22:09:54

    Razem z Dubieckiem i jego wiochami!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości