Prawie 1 mln zł – tyle w br. wyniesie dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa na przyłączenie do szerokopasmowego internetu. Z wnioskiem o dotację do wojewody podkarpackiego wystąpiło siedem gmin: Stubno, Przemyśl, Medyka, Radymno, Żurawica, Przeworsk i Dębica.
Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska otrzymała pozytywną decyzję ministra administracji i cyfryzacji w tej sprawie. Pieniądze trafią do wszystkich gmin.– Środki przeznaczone zostaną na informatyzację, rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechnianie szerokopasmowego dostępu do internetu w szkołach i bibliotekach. Łączna kwota przyznanej dotacji wyniosła dokładnie 930 tysięcy 480 złotych – powiedziała rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska. Warto dodać, że podkarpackie było jednym z pięciu województw (obok opolskiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego), które złożyło wniosek o dotację. Pieniądze powinny być wykorzystane przez samorządy jeszcze w 2015 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Bircza jak zwykle ,w czarnej du...e
A Bircza jak zwykle ,w czarnej du...e
No tak, pozostali mają, więc po co?!
Razem z Dubieckiem i jego wiochami!