30 maja, w sali narad Urzędu Gminy w Żurawicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem wójta gminy Żurawica Tomasza Szeleszczuka, posła na sejm Marka Kuchcińskiego, dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy Bożeny Ryczan i delegacji rady gminy, podczas której zostały podpisane umowy z wykonawcami inwestycji drogowych. W najbliższym czasie będą one realizowane na terenie gminy w ramach programu Polski Ład.
Łącznie inwestycja ma objąć ponad 30 odcinków różnej długości zarówno dróg publicznych, jak i wewnętrznych w gminie Żurawica. Opiewa ona na kwotę niemal 12 mln zł, z czego blisko 9 mln zostanie pokrytych z rządowego dofinansowania.
Wykonanie remontów zostało powierzone w przetargu dwóm firmom. Są to: „Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak” oraz „Zakład Transportowo-Drogowy Jolanta Oleksów”.
Włodarz gminy Tomasz Szeleszczuk podkreślił, że planowane remonty to[paywall] wyzwanie nie tylko logistyczne i finansowe dla gminy, ale też wykonawcze dla zwycięzców przetargu. Na ręce marszałka Marka Kuchcińskiego złożył podziękowania dla rządu, na czele z premierem Morawieckim.
Słowa wdzięczności skierował też do Bożeny Ryczan, która była – jak określił – ogniwem łączącym gminę, powiat przemyski i marszałka. Z kolei marszałek M. Kuchciński zaznaczył, że program rządowy Polski Ład wyróżnia się nakierowaniem nie tylko na strategiczne miasta wojewódzkie, ale dzięki zaplanowaniu mniejszych, kilkumilionowych inwestycji w okolicznych gminach, prowadzi do polepszenia jakości życia mieszkańców i przejezdnych i wspiera lokalne firmy, wykonujące zaplanowane prace.
Poinformował również, że Żurawica w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu otrzymała również dofinansowanie na działania termomodernizacyjne i kanalizacyjne w gminie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze