W minioną niedzielę, 8 maja, przy pięknej, słonecznej pogodzie, w Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczysta inauguracja sezonu rowerowego, której kulminacyjnym punktem było poświęcenie jednośladów.
Wraz z nadejściem wiosny na drogach i ścieżkach w regionie pojawiły się rzesze rowerzystów. Jednym z częstych punktów na mapie ich wędrówek jest Kalwaria Pacławska.
Miłośnicy bicykli do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w minioną niedzielę przybyli bardzo licznie, by o g. 11 wziąć udział w dedykowanej im eucharystii, po której nastąpiło uroczyste poświęcenie jednośladów, na których dotarli na miejsce.
Również do nich skierowany był fragment niedzielnego kazania, w którym była mowa m.in. o łączeniu rowerowej pasji ze świadectwem[paywall] wiary, któremu w tę niedzielę cykliści dali wyraz, przyjeżdżając po błogosławieństwo i uczestnicząc we wspólnej modlitwie o opiekę Matki Bożej podczas przemierzania rowerowych tras w tegorocznym, rozpoczętym niedawno sezonie.
Wśród cyklistów nie brakowało młodszych i starszych pasjonatów czterech kółek. Najmłodsi przyjechali z rodzicami w przyczepkach rowerowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze