Reklama

Mimo upałów i wakacji

02/08/2017 07:54

Mimo upałów i wakacji politycy nie pozwalają nam o sobie zapomnieć. Tydzień temu relacjonowaliśmy protesty w regionie przeciwko planowanym przez PiS zmianom w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Dzisiaj zamieszczamy rozmowę z senatorem Solidarnej Polski Mieczysławem Golbą. To pouczająca lektura. O manifestujących wypowiada się z mocno kontrolowanym zrozumieniem. – Część z osób, które przyszły pod sądy, pewnie robiły to ze szlachetnych pobudek, ale niestety zostały zupełnie zawiedzione przez grającą na emocjach opozycję.

O prawnikach: – Prawnicze elity, broniąc swojej bezkarności i bojąc się utraty wpływów, uciekają się nawet do składania fałszywych donosów zagranicznym instytucjom, nawołują do buntów, manipulując faktami.

O prezydencie Andrzeju Dudzie: – Zostaliśmy tym wetem zaskoczeni, tego nikt nie ukrywa. Prezydent wziął na siebie wielką odpowiedzialność przygotowania reformy wymiaru sprawiedliwości i oczywiście te rozwiązania poprzemy, jeśli będą spełniały nasze postulaty: demokratyzację wyboru członków KRS, wprowadzenie izby dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym i ułatwienie awansów młodym sędziom. 

Reklama

O rządzie Zjednoczonej Prawicy: – Jesteśmy jak „jeden mąż”, nic nie zagraża koalicji.

Niestety od senatora Golby nie dowiadujemy się, dlaczego prezydent Duda zdecydował się na podwójne weto?

Dlaczego zaryzykował dalszą swoją karierę i naraził się na ostracyzm we własnym środowisku politycznym?

Ale nie na wszystkie pytania musimy znać odpowiedź. Wywiad natomiast polecam do uważnej lektury.   

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ciekawski - niezalogowany 2017-08-02 10:19:55

    Panie Wilgucki coś nie pasuje , pasowałaby komuna?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2017-08-02 13:33:11

    Panie redaktorze  Wielgucki. Już wielokrotnie- jak Pan zapewne zauważył , polemizowałem   właśnie  z Panem . Dla mnie jest pan "klasykiem klasyki" stronniczości i tęsknoty  z a parszywymi  , i na szczęście minionymi  8 - ma laty brządów  PO i jej podnóżka PSL . I niech te obie partie , wrogie Polsce i Polakom piekło pochłonie  . Niech ich wodzowie na wieki wieków  wożą smołę u Belzebuba i  na taczkach z kwadratowymi kółkami , żeby było ciężej.  Obowiązkiem każdego dziennikarzyny - również i Pana dopóki będzie się dziennikarstwem zajmował , jest obiektywizm .  PANU TEJ CECHY BRAK ,  PANU TEJ CECHY BRAK , I JESZCZE RAZ PANU TEJ CECHY   ---- BRAK--.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-08-02 14:35:59

    Spokojnie, wróciła w najgorszym PISoBOLSZEWICKIM wydaniu.Jest pierwszy sekretarz, stado idiotów i suweren.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama