W marcu br. mija pierwszy rok od utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), która scaliła administrację podatkową, kontrolę skarbową i Służbę Celną.
Od 1 marca 2017 roku nową skonsolidowaną strukturę Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim tworzą: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, 23 urzędy skarbowe, Podkarpacki Urząd Celno -Skarbowy w Przemyślu z 3 delegaturami UCS: w Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie oraz[paywall] 13 podległymi oddziałami celnymi. Pierwszy rok działania KAS na Podkarpaciu to wpływy budżetowe w wysokości wyższej o ponad 617 mln złotych w porównaniu do 2016 roku. W porównaniu do 2016r. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu odnotował 30 % wzrost ruchu granicznego autokarów, 28 % wzrost ruchu samochodów ciężarowych, prawie o 5 % podróżnych oraz niewielki spadek o 1,4 % ruchu samochodów osobowych. Jego funkcjonariusze w minionym roku udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu m.in. ponad 32 mln szt. papierosów o wartości blisko 21 mln zł., 8,4 tony tytoniu, ponad 12 tys. litrów alkoholu, blisko 90 tys. szt. leków niewiadomego pochodzenia,1450 szt. okazów objętych ochroną CITES, 239 szt. zabytków; 671,30 kg odpadów; 986 litrów i 643 kg pestycydów (55% zatrzymań w Polsce). Walcząc z nielegalnym hazardem zabezpieczyli 576 nielegalnych automatów do gier hazardowych, wszczynając 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.działaja tak, ze nie widza jednorekich bandytow na terenie miasta.
Minął rok od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? kilka publikacji : - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej - http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/3Q3r/content/o-transgranicznym-centrum-obslugi-celnej-w-przemyslu-na-podkarpackim-forum-transportu-i-logistyki?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_3Q3r%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1 - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy - http://www.mwmarchitekci.pl/realizacje/centrum-logistyczne.html tak myślę, że nie było to takie sobie gadanie aby w tamtym czasie uspokoić Celniczą Brać przed reformą KAS.
Jeśli podmiot ma zezwolenie to kiego ch..ja chcesz?
Właśnie są uroczystości 1 rocznicy- były generał celny J.K -zatrzymany przez CBA. Bedą czystki, a może opcja zerowa? Ale ze mnie kawalarz, co?
działaja tak, ze nie widza jednorekich bandytow na terenie miasta.
Minął rok od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? kilka publikacji : - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej - http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/3Q3r/content/o-transgranicznym-centrum-obslugi-celnej-w-przemyslu-na-podkarpackim-forum-transportu-i-logistyki?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_3Q3r%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1 - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy - http://www.mwmarchitekci.pl/realizacje/centrum-logistyczne.html tak myślę, że nie było to takie sobie gadanie aby w tamtym czasie uspokoić Celniczą Brać przed reformą KAS.
Jeśli podmiot ma zezwolenie to kiego ch..ja chcesz?