Reklama

Minął rok od fuzji służb celnych i skarbowych

20/03/2018 16:48

W marcu br. mija pierwszy rok od utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), która scaliła administrację podatkową, kontrolę skarbową i Służbę Celną.

Od 1 marca 2017 roku nową skonsolidowaną strukturę Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim tworzą: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, 23 urzędy skarbowe, Podkarpacki Urząd Celno -Skarbowy w Przemyślu z 3 delegaturami UCS: w Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie oraz[paywall] 13 podległymi oddziałami celnymi. Pierwszy rok działania KAS na Podkarpaciu to wpływy budżetowe w wysokości  wyższej o ponad 617 mln złotych w porównaniu do 2016 roku. W porównaniu do 2016r. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu odnotował 30 % wzrost ruchu granicznego autokarów, 28 % wzrost ruchu samochodów ciężarowych, prawie o 5 % podróżnych oraz niewielki spadek o 1,4 % ruchu samochodów osobowych. Jego funkcjonariusze w minionym roku udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu m.in. ponad 32  mln szt. papierosów o wartości blisko 21 mln zł., 8,4 tony tytoniu, ponad 12 tys. litrów alkoholu, blisko 90 tys. szt. leków niewiadomego pochodzenia,1450 szt. okazów objętych ochroną CITES, 239 szt. zabytków; 671,30 kg odpadów; 986 litrów i 643 kg pestycydów (55% zatrzymań w Polsce). Walcząc z nielegalnym hazardem zabezpieczyli 576 nielegalnych automatów do gier hazardowych, wszczynając 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln złotych.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    parl - niezalogowany 2018-03-20 18:35:07

    działaja tak,  ze nie widza jednorekich bandytow na terenie miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-20 18:41:34

    Minął rok od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? kilka publikacji : - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej - http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/3Q3r/content/o-transgranicznym-centrum-obslugi-celnej-w-przemyslu-na-podkarpackim-forum-transportu-i-logistyki?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_3Q3r%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1 - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy - http://www.mwmarchitekci.pl/realizacje/centrum-logistyczne.html tak myślę, że nie było to takie sobie gadanie aby w tamtym czasie uspokoić Celniczą Brać przed reformą KAS.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Yoko - niezalogowany 2018-03-21 16:17:48

    Jeśli podmiot ma zezwolenie to kiego ch..ja chcesz?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości