Już bardzo niewiele czasu dzieli nas od kolejnego Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Jak się przygotować? Co zabrać, a czego nie?
– nakryciu głowy i uszu (chusty, kapelusze, czapki z daszkiem)
– ochronie przed deszczem
– zabraniu wody (wypijamy ok. 2 litry wody)
– środkach zabezpieczających przed kleszczami
– odpowiednim obuwiu, z twardą podeszwą, ponad kostkę
– osoby starsze, chorujące przewlekle powinny wziąć ze sobą leki. W Kalwarii nie ma apteki, nie ma szpitala
– rodzice małych dzieci powinni przeanalizować, czy pociecha poradzi sobie z niełatwą trasą. Pilnować ich podczas postojów, ponieważ wtedy lubią się oddalić.
– zostać z nim i wspierać. Jeśli potrafimy, udzielić pierwszej pomocy. Jeśli nie, wezwać taką osobę. Bezzwłocznie poinformować służby ratunkowe. Jeśli nie ma nikogo w pobliżu, dzwonić pod nr 112.
– w punkcie udzielania pomocy w Domu Pielgrzyma
– w punkcie na franciszkańskim polu namiotowym
– w punktach polowych
– stacjonować będzie również karetka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Prawdziwi Pielgrzymowicze którzy wiedzieli po co tam idą to byli dawno temu Teraz przeważnie uczęszcza tam gówniażeria której głównym celem jest alkohol i dupy.
Prawdziwi Pielgrzymowicze którzy wiedzieli po co tam idą to byli dawno temu Teraz przeważnie uczęszcza tam gówniażeria której głównym celem jest alkohol i dupy.
Chyba ty