Reklama

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek z wizytą na PWSTE

03/02/2022 09:51

Budzący wiele kontrowersji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził kilka miast na Podkarpaciu, w tym Jarosław. Podczas spotkania w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej podkreślał znaczenie kształcenia technicznego, w samych superlatywach wypowiadał się o uczelni, przekazał jej rektorowi czek na 1 mln 142 tys. 100 zł, a na koniec zwiedził akademicką kaplicę.

Ministra Czarnka przywitała w zasadzie cała społeczność Jarosławia.

W auli Centrum Kultury Akademickiej PWSTE, obok przedstawicieli uczelni – z jego magnificencją prof. ucz. dr. hab. Krzysztofem Rejmanem na czele, samorządu studenckiego oraz duszpasterstwa akademickiego, na ministra czekali reprezentanci wszystkich szczebli władzy parlamentarnej i samorządowej[paywall].

– Takich uczelni kształcących zawodowo, w takich miastach jak Jarosław, potrzeba bardzo wiele z uwagi na zapotrzebowanie rynku pracy – powiedział minister do zgromadzonych.

– I będziemy dbać o te uczelnie – zapewnił.

Wyjaśniał, że reforma systemu edukacji przekierowała zainteresowania uczniów na kształcenie zawodowe i utworzyła trend rozwoju szkolnictwa na kierunkach technicznych. Jak zauważył minister, przedłużeniem tej strategii i jej rozwinięciem jest koncepcja „Laboratoria Przyszłości”, która pozwoli młodym ludziom już na etapie szkoły podstawowej odważniej wybierać kształcenie zawodowe.

– Na rozwój wyższego szkolnictwa zawodowego nakłady będą jeszcze większe. Nowe kierunki, które państwo uruchamiacie, jak teraz psychologia, są na wagę złota – argumentował minister, podkreślając, że tego wymaga państwo polskie.

– Wielka przyszłość przed tą uczelnią i przed uczelniami zawodowymi – puentował. Potwierdzeniem jego słów było przekazanie czeku na 1 mln 142 tys. 100 zł.

Reklama

– Pieniądze, które otrzymujemy, będą zainwestowane w najnowocześniejszy sprzęt, oprogramowanie, pomoce naukowe, wszystko to, co jest potrzebne, aby kształcić studentów na poziomie XXI wieku – mówił rektor K. Rejman w odpowiedzi na przekazane środki.

– Nie mamy kompleksów, oczywiście nie jesteśmy tak dużą uczelnią, jak uniwersytet czy politechnika, ale mamy pewne osiągnięcia, którymi się możemy pochwalić, a zwłaszcza tym, że nasza młodzież jest bardzo dobrze wykształcona, na wysokim poziomie – mówił prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman.

– Myślę, że oprócz tej wiedzy, kompetencji, umiejętności ważna jest odpowiednia formacja. My tutaj na Podkarpaciu zwracamy na to uwagę. Jest to dla nas rzeczą istotną, aby nasi studenci nie czuli się zagubieni w tym, czasami zwariowanym, świecie – dodawał K. Rejman, zapraszając na koniec ministra do akademickiej kaplicy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości