Podczas XV Podkarpackiego Święta Miodu pszczelarze z regionu zaprezentowali różne gatunki miodów, sprzęt pszczelarski, miody pitne i nalewki miodowe oraz produkty pszczele. Był i konkurs na najlepsze wyroby. Wśród laureatów znalazła się pani Natalia Leban z podjarosławskiego Morawska.
Impreza zorganizowana w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie była znakomitą okazją do podsumowania zbiorów miodu, wyróżnienia najbardziej aktywnych i zasłużonych pszczelarzy, ale także do promocji miodu i produktów pszczelich: pyłków, propolisu, kosmetyków, świec[paywall]. Podczas święta wręczono odznaki honorowe Podkarpackiej Izby Rolniczej im. św. Izydora Oracza (za zasługi i wkład na rzecz rozwoju podkarpackiej działalności rolniczo-społecznej) oraz statuetki imienia ks. dra Jana Dzierżona – honorowe wyróżnienie nadawane przez Polski Związek Pszczelarski za szczególnie wybitne zasługi w pracy i działalności.
Stałym elementem tego święta są konkursy, które cieszą się dużą popularnością wśród pszczelarzy. Nagrody i wyróżnienia przyznano w następujących konkurencjach: „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2019 r.”, „Producenci miodów pitnych”, „Producenci nalewek miodowych” oraz „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”. I właśnie w tej ostatniej konkurencji pierwsze miejsce za miód gryczany zajęła Natalia Leban z Muniny. .
Warto także dodać, że Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie otrzymał nagrodę specjalną w V edycji konkursu na najbardziej aktywne koło pszczelarskie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piszący artykuł powinien najpierw sprawdzic dane tej osoby zanim napisze grubym drukiem nagłówek , tego wymaga rzetelna praca dziennikarza , bo ta pani jest MORAWSKA a nie z Myniny
Piszący artykuł powinien najpierw sprawdzic dane tej osoby zanim napisze grubym drukiem nagłówek , tego wymaga rzetelna praca dziennikarza , bo ta pani jest MORAWSKA a nie z Myniny