Z dwoma medalami zakończył Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym Dawid Jadam. Zawodnik Kolpinga Jarosław, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczył w Kraśniku mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Srebrny medal dołożył w singlu.
Dawid Jadam efektownie zakończył sezon indywidualny. Najpierw sięgnął w Kraśniku po złoto w grze podwójnej. Razem z Marcelem Błaszczykiem był murowanym faworytem do triumfu. Chłopcy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli złoto. W finale pokonali Rafała Formelę i Samuela Michnę 3:0.
Mniej szczęścia Dawid miał w singlu. Do finału wygrywał niezwykle łatwo, pewnie i efektownie. W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzył się ze swoim kolegą deblowym Marcelem Błaszczykiem i zarazem turniejową „jedynką”. Górą był pingpongista z Rawy Mazowieckiej, który wygrał 3:0.
– Spotkali się zdecydowanie najlepsi zawodnicy w Polsce. O wyniku zdecydowały detale i dyspozycja dnia. Dawid rano brał też tabletki przeciwbólowe. Może to miało jakiś wpływ? Mimo wszystko bardzo się cieszę z medali Dawida – powiedział menedżer Kolpinga Jarosław Kamil Dziukiewicz.
Wśród chłopców w Kraśniku wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który zajął 33. miejsce. Najlepsza wśród żaczek była Dagmara Kłak, która uplasowała się na 17. miejscu, Kinga Hawro była 33., a Natalia Maciałek – 41.
Warto podkreślić rangę imprezy. Pierwszy raz mistrzostwa Polski osobiście otworzył wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, a puchary wręczała legenda polskiego tenisa stołowego Leszek Kucharski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze