Reklama

Mistrz Dawid Jadam

Z dwoma medalami zakończył Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym Dawid Jadam. Zawodnik Kolpinga Jarosław, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczył w Kraśniku mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Srebrny medal dołożył w singlu.

Dawid Jadam efektownie zakończył sezon indywidualny. Najpierw sięgnął w Kraśniku po złoto w grze podwójnej. Razem z Marcelem Błaszczykiem był murowanym faworytem do triumfu. Chłopcy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli złoto. W finale pokonali Rafała Formelę i Samuela Michnę 3:0.

Mniej szczęścia Dawid miał w singlu. Do finału wygrywał niezwykle łatwo, pewnie i efektownie. W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzył się ze swoim kolegą deblowym Marcelem Błaszczykiem i zarazem turniejową „jedynką”. Górą był pingpongista z Rawy Mazowieckiej, który wygrał 3:0.

Reklama

– Spotkali się zdecydowanie najlepsi zawodnicy w Polsce. O wyniku zdecydowały detale i dyspozycja dnia. Dawid rano brał też tabletki przeciwbólowe. Może to miało jakiś wpływ? Mimo wszystko bardzo się cieszę z medali Dawida – powiedział menedżer Kolpinga Jarosław Kamil Dziukiewicz.

Wśród chłopców w Kraśniku wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który zajął 33. miejsce. Najlepsza wśród żaczek była Dagmara Kłak, która uplasowała się na 17. miejscu, Kinga Hawro była 33., a Natalia Maciałek – 41.

Warto podkreślić rangę imprezy. Pierwszy raz mistrzostwa Polski osobiście otworzył wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, a puchary wręczała legenda polskiego tenisa stołowego Leszek Kucharski.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama