11 stycznia w Galerii Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Jarosławiu miał miejsce wernisaż wystawy dwójki młodych utalentowanych artystów – Aleksandry Marciniak i Eliasza Dyrowa.
Było to wydarzenie inaugurujące cykl wystawienniczy w jarosławskiej placówce kulturalnej. Pierwszą przygotowaną dla odbiorców propozycją w tym roku była wystawa zatytułowana „Inspiracje”. W klimat prezentowanych prac wprowadziła zebranych dyrektor JOKiS Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, zaś o samym pomyśle wystawy przygotowanej w konwencji „Mistrz – Uczeń” mówiła jej komisarz i jednocześnie opiekun Galerii Rynek 6 Marzena Stęc.
Goście wydarzenia mieli okazję poznać debiutującą młodą artystkę Aleksandrę Marciniak i jej spojrzenie na sztukę. Na co dzień jest uczennicą II klasy jarosławskiego „Plastyka”, w którym rozwija swoje artystyczne pasje. Mimo młodego wieku ma już na koncie parę znaczących osiągnięć. Jest laureatką konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a niedawno projekt jej autorstwa zdobył nagrodę w konkursie „Kupiec Jarosławski” w kategorii szkół średnich (piszemy o nim w osobnym materiale), a wcześniej zajął 1. miejsce w konkursie na „Kartkę świąteczną z motywem Jarosławia”.
Swój talent młoda artystka...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 44% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze