Reklama

Mistrzowie jarosławskiego UKS Tramp

20/07/2015 08:15

Jarosławscy łucznicy przebojem wdarli się na scenę najważniejszych wydarzeń sportowych w kraju. Są jedyną tak prężnie rozwijającą się sekcją łuczniczą na Podkarpaciu. Na swoim koncie mają wiele sukcesów. Zdobyli kilkanaście medali, w tym sporo złotych. Wywalczyli awans do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Są aktualnymi mistrzami Halowych Mistrzostwach Polski.

Swoją salę treningową mają przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Tam pod okiem Wiesław Kutyły, nauczyciela ZSTiO i zarazem trenera ćwiczą, a ich wyniki budzą zazdrość. Tym bardziej że swoją przygodę z łucznictwem zaczęli nie tak dawno. [paywall]

Pierwszym znacznym sukcesem było wywalczenie w 2011r. drużynowego srebrnego medalu w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Rok później drużyna młodzików powróciła z brązowym medalem z otwartych torów Mistrzostw Polski w Zawadce koło Wadowic. W roku 2013 młodzi jarosławianie stanęli już czterokrotnie na podium Mistrzostw Polski. Rok 2014 to grad medali wywalczonych na czterech arenach Mistrzostw Polski. To również zdobyte pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski i to od razu w czterech kategoriach. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Dąbrowa Tarnowska) wywalczyła drużyna chłopców w składzie: Jakub Siwoń, Paweł Robaczyński, Ryszard Topolnicki, Sebastian Wasio. Również na tych zawodach indywidualny tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych wywalczył Jakub Siwoń. W Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Zgierzu, mistrzynią Polski została Jagoda Siry oraz para klubowa w kat. mikst: Natalia Marcinkiewicz i Adrian Oczkowski. Wicemistrzostwo Polski wywalczyła również drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Marcinkiewicz, Jagoda Siry i Joanna Gilowska. Fenomenalnie na torach otwartych Mistrzostw Polski Młodzików w Głuchołazach spisała się liderka jarosławskiej drużyny Natalia Marcinkiewicz, która oprócz drużynowego mistrzostwa została podwójną wicemistrzynią Polski. Ostatni brązowy medal dla jarosławskiego Trampu wywalczyła Agata Osuch, zostając drugą wicemistrzynią Polski na odległości 20 m.


UKS Tramp Jarosław, 31. Memoriał Antoniego Gromskiego - Rzeszów. Na zdjęciu górny rząd od lewej: Piotr Maciałek, Sylwia Zając, Kinga Oczkowska, Jagoda Siry, Szymon Turko, Dawid Nowak, Natalia Marcinkiewicz, Filip Fudali, Karol Kijanka; dolny rząd: Cyprian Tkaczyk, Agata Osuch, Joanna Gilowska, Adrian Oczkowski.

Klasa mistrza


Tak znakomite wyniki jarosławskich łuczników nie umknęły trenerowi Kadry Polski, efektem czego było powołanie na zgrupowania Jakuba Siwonia oraz nadanie mu przez Komisję Sportowo-Licencyjną Polskiego Związku Łuczniczego klasy mistrzowskiej. Rok 2015 rozpoczął się równie dobrze. Jakub Siwoń po dobrym występie na HMP został powołany do Kadry Polski Juniorów. Juniorki młodsze wywalczyły 5. miejsce w HMP. Największe tegoroczne sukcesy to drużynowe złote medale Młodziczek Młodszych i Starszych oraz indywidualny złoty medal Agaty Osuch. Ponadto na podium w tych zawodach znaleźli się Piotr Maciałek - 2. miejsce i Kinga Oczkowska - 3. miejsce.

Ostatnie zawody odbyły się w Kielcach. Na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Ryszard Topolnicki i Jakub Biela strzelili swoje życiowe rekordy. Znaleźli się w czołówce tych zawodów i zapewnili sobie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jakub Siwoń ustanowił swój rekord życiowy w Olimpijskiej Rundzie FITA i zajął 1. miejsce w kategorii juniorów już po raz drugi.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama