Reklama

Mistrzowie prawa wyłonieni

Efektem warsztatów prawnych, zrealizowanych w trzech przemyskich szkołach średnich, był konkurs z wiedzy prawnej, przeprowadzony 14 czerwca w siedzibie przemyskiego magistratu przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”.

Jednym z celów działalności Fundacji „Pasieka” jest budowanie i rozwój świadomości prawnej młodzieży. Właśnie temu służyć ma m.in. Przemyski Konkurs Wiedzy Prawnej „Młodzi Mistrzowie Prawa”. Fundacja prowadzi warsztaty prawne w szkołach, a następnie zaprasza uczniów do zmierzenia się z niuansami prawnymi poprzez udział w konkursie wspieranym merytorycznie przez profesjonalnych prawników. Wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, a nawet do związania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Konkurs zorganizowany 14 czerwca w Urzędzie Miejskim w Przemyślu pod patronatem honorowym prezydenta miasta otworzył prezes Fundacji „Pasieka” – mecenas Karol Grześkiewicz. Kilka słów do uczestników skierowała też naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Przemyślu Marta Maj-Urban. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z trzech szkół z terenu miasta Przemyśla: I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu. Ich zadaniem było...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 39% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2024 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama