Efektem warsztatów prawnych, zrealizowanych w trzech przemyskich szkołach średnich, był konkurs z wiedzy prawnej, przeprowadzony 14 czerwca w siedzibie przemyskiego magistratu przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”.
Jednym z celów działalności Fundacji „Pasieka” jest budowanie i rozwój świadomości prawnej młodzieży. Właśnie temu służyć ma m.in. Przemyski Konkurs Wiedzy Prawnej „Młodzi Mistrzowie Prawa”. Fundacja prowadzi warsztaty prawne w szkołach, a następnie zaprasza uczniów do zmierzenia się z niuansami prawnymi poprzez udział w konkursie wspieranym merytorycznie przez profesjonalnych prawników. Wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, a nawet do związania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.
Konkurs zorganizowany 14 czerwca w Urzędzie Miejskim w Przemyślu pod patronatem honorowym prezydenta miasta otworzył prezes Fundacji „Pasieka” – mecenas Karol Grześkiewicz. Kilka słów do uczestników skierowała też naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Przemyślu Marta Maj-Urban. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z trzech szkół z terenu miasta Przemyśla: I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu. Ich zadaniem było...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 39% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze